Niekedy sa človek sám seba pýta, či to má vôbec zmysel. Či má zmysel utekať za tým, kto sa mu čoraz viac vzďaľuje. Byť priateľom niekomu, kto o to v podstate ani nestojí. Byť milovaný a prijatý niekým, o kom vieš, že ťa nikdy mať rád nebude. Ponúknuť pomoc niekomu, kto o ňu nežiada. Nechceš nikomu ublížiť, ale tomu druhému je jedno, že ubližuje tebe. Nie je lepšie, ak si kráčame svojou cestou a necháme tých správnych ľudí, aby nás dobehli? Nie je lepšie kráčať spolu s niekým, kto ocení našu prítomnosť bez toho, aby sme ho museli o niečom presviedčať? Nikdy sa nepripútaj k ľuďom, nechaj im slobodu rozhodovať a milovať, iba tak môžeš i ty milovať a byť milovaná.

stocksy_txpd368d9446zn000_small_801525foto: elitedaily.com

Asi je niekedy toho príliš veľa. Príliš na to, aby sa dokázal človek zastaviť a uvedomiť si to. Povinnosti a problémy sa kopia a ty uviazneš v akomsi nikdy nekončiacom kolotoči. Zmätená a vyčerpaná. Akoby z teba život vysal všetku energiu. Zrazu ti tečú slzy po tvári a jediné čo potrebuješ, je objatie. Možno iba pochopenie či prijatie. Ale nič z toho neprichádza. Voľba je vždy na tebe. Buď ostaneš na tej zemi ležať, alebo sa jednoducho zdvihneš sama. Bez toho, aby si čakala, že to niekto urobí za teba. Nikdy ti nikto nepomôže lepšie, ako ty sama. Už chápeš, prečo ti toľko ľudí hovorí, že žena musí byť hlavne vnútorne silná? Práve pre tie chvíle, kedy sa cíti najslabšia. Ale človek nikdy nevie, aký je silný, pokiaľ sa neocitne v situácia, kedy jediné, čo mu zostáva, je byť silný.

28239731451_508573d7fd_k1foto: thoughtcatalog.com

Niekedy je najlepším liekom samota, pokoj a ticho. Človek občas potrebuje byť sám, aby všetko pochopil. Môžeš byť sama bez toho, aby si bola osamelá. A môžeš byť osamelá bez toho, aby si bola sama. Potrebuješ, aby všetko naokolo stíchlo, aby si počula svoj vnútorný hlas. Vidieť súvislosti a pozrieť sa pravde do očí. Nikdy to nebude príjemné, ale je to potrebné. Radšej poznať pravdu, ako klamať samú seba.

800x400-woman-hands-face-worried-std-testfoto: elitedaily.com

Vždy vycítiš, komu na tebe nezáleží, komu si ľahostajný, kto nechce mať s tebou nič spoločné a kto ťa nemá rád. Tak ako vieš, komu na tebe naozaj záleží. Koho zaujímaš ty a nie to, aké môže mať z teba výhody. Možno ten, o ktorého tak stojíš, on nestojí o teba. Stačí, ak budeš k sebe úprimná a nebudeš sa klamať, alebo si niečo nahovárať. Občas sa ten svoj vnútorný hlas snažíme utíšiť, ale časom si uvedomíme, že to bola najväčšia chyba. Nechceme si pripustiť veci také, aké naozaj sú. Bez prikresľovania a bez neustáleho ospravedlňovania niekoho skutkov.

Pretože možno o tých druhých stojíme, ale oni o nás nie. Aký má zmysel snažiť sa niekoho dobehnúť? Aký má zmysel snažiť sa niekoho presvedčiť o opaku, keď si už dávno vytvoril svoj názor na teba? Prečo sa trápiť nad niekým, komu sme ľahostajní?

800x400-stocksy_txp28654a6dcox000_small_591282foto: elitedaily.com

Nič v živote nejde nasilu. Preto je dôležité vedieť to prijímať a naučiť sa s tým pocitom žiť. Nie všetko bude tak, ako by sme chceli. Ale vždy je tu niečo alebo niekto, kto nás dokáže potešiť. Niekedy je to práve o tých maličkostiach, ktoré ale vedia urobiť s naším srdcom zázraky.

Tvoj život sa zlepší, keď si uvedomíš, že je lepšie byť sám, ako prenasledovať ľudí, ktorým na tebe skutočne nezáleží.

foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife