Žena s farebnými vlasmi pri stromčeku

Čo robiť počas sviatkov? Ako prvé ti určite napadne len ležanie na gauči pred telkou, jedenie a oddych. Ak sa ale obávaš toho, že by si sa rýchlo začala nudiť a máš chuť robiť niečo zmysluplné, máme pre teba niekoľko zaujímavých tipov.

Najlepšie na tom je, že tieto činnosti môžeš robiť nielen sama, ale aj so svojím partnerom, s rodinou alebo priateľmi. Ak máš dostatok času, tak sa pokojne vrhni na každú jednu aktivitu, tým rozhodne nič nepokazíš.

Prechádzka nezaškodí

Pohybu nikdy nie je dosť. Keďže sa naše kalorické príjmy počas Vianoc trošku navýšia, mala by si to kompenzovať aj nejakou aktivitou. Je nám jasné, že do cvičenia sa asi neprinútiš, preto by si sa mala ísť aspoň prejsť. Môžete si z toho urobiť peknú rodinnú tradíciu, že sa spolu niekam vyberiete.

Pár pri jazere
zdroj: Unsplash/Karl Hörnfeldt

Spoločenské hry

Existuje ich neskutočné množstvo a už dávno to nie je len o kartách. Nejakú hru si možno nájdeš aj pod stromčekom, preto ju bude treba hneď vyskúšať. Pri hraní sa dobre zabavíte, nebudete myslieť na žiadne povinnosti a ešte vám aj rýchlo ubehne čas.

Urobte si domáci punč alebo vaječný likér

Ak by si chcela niečo popíjať, môžeš si to vyrobiť sama. Ideálnou voľbou je punč, do ktorého nezabudni nakrájať veľa ovocia a použiť kvalitnejšie víno. Prípadne si urob domáci vaječný likér, ktorý sa nedá porovnať s tým, ktorý sa kupuje v obchodoch. Do tejto činnosti môžeš zapojiť aj ostatných členov domácnosti.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife