instagram.com/joancarolphotography

Každá žena túži po vzťahu, ktorý bude pre ňu rozprávkovým. Naozaj. Aj v skutočnom živote máš právo zažiť šťastný vzťah. Nepríde však len tak. Iba láska nestačí, na vzťahu musíš pracovať a myslieť na to, že v každom zdravom vzťahu platia tieto 3 pravidlá.

Čo dáš, to sa ti vráti

Jedno životné múdro, ktoré platí vo vzťahu mnohonásobne viac. Všetko, čo od vzťahu očakávaš, musíš do neho aj vložiť. Ak chceš vernosť, buď verná. Ak chceš dôveru, musíš veriť aj ty. Chceš si uchovať kúsok osobného priestoru? Musíš mu ho poskytnúť tiež. Túžiť počuť milé slová? Nehanbi sa ich vysloviť aj ty.

Ak nie si ochotná urobiť niečo pre neho, nečakaj, že to on pre teba spraví. Vzťah je o dvoch ľuďoch, ktorí majú rovnaké postavenie a o kompromisoch.

Úprimnosť vyrieši mnoho problémov

Predstav si, že by vo vzťahu neboli žiadne klamstvá, tajnosti, podozrievanie, či tajné trápenie sa. Nuž, na to, aby taký bol, postačí len jedna vec – úprimnosť. Vec tak jednoduchá, a pritom pre mnohých tak ťažká. Prečo byť pred človekom, ktorého máš rada neúprimná? Prečo niekomu klamať, keď pravda uľahčí toľko vecí?

Láska nehádaná, málo milovaná

Každý poriadny vzťah občas potrebuje trocha vybuchnúť. Potrebuje tú iskru a vášeň ako soľ. Ak sa občas nehádate, zrejme sa nemilujete. Pretože tak veľmi nahnevať ťa dokáže iba niekto, na kom ti skutočne záleží. Dôležité je, aby po hádke ostali veci ujasnené a vy dvaja v objatí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating