unsplash.com

Dlho som nič nenapísala, pretože som čakala, kým všetko, čo som chcela skončiť, bude preč. Viete ako sa hovorí: ,,Keď sa jedny dvere zatvoria, druhé sa otvoria.” Presne takýto reštart som potrebovala.

Pred pár  mesiacmi som zažívala hrozné obdobie kvôli ľuďom, škole a kvôli sebe. Začala som rozmýšľať, ako by som mohla zbaviť minulosti a začať odznovu. Takže som začala pracovať na mojom novom začiatku.

Vybrala som si školu v zahraničí, kúpila letenku a povedala zbohom ľuďom, na ktorých mi veľmi záleží – rodina a priatelia. Zistila som, že teraz mimo domova ich viem naozaj spočítať. Diaľka mi ukázala, ktorí so mnou sú aj keď nie sme vedľa seba a som im za to vďačná, že ostali so mnou.

zdroj: Photo by Bennie Lukas Bester from Pexels

Tým, kvôli ktorým som sa veľmi trápila, tak som sa snažila vysvetliť všetko medzi nami, ale ako je známe, človek odpustí, ale nezabudne. Novým začiatkom som sa vždy bránila. Poznáte ten pocit strachu napríklad zo školy? Všetci sa do nej tešíme, ale vždy tam je aj strach. Keď ideme na strednú. Keď ideme do novej skupiny ľudí. Na tom nezáleží, kde ideme, vždy sa trochu bojíme.

Strach je normálna ľudská vec. Nemáme sa za čo hanbiť. Sme ľudia. Sme definovaní ako rozumní a spoločenskí. Strach je pocit, ktorý každý prežívame inak. Všetci sa ale zhodneme, že keď strach prekonáme a prejdeme tými dverami novej školy alebo sa zoznámime s novými ľuďmi alebo sa naozaj presťahujeme niekam, kde nikoho nepoznáme alebo prídeme do novej práce, sme šťastní.

Ak ti smiem niečo odkázať cez tento článok tak to, že neboj sa odísť. Ľudia prichádzajú a odchádzajú stále. Tak nebojuj o niekoho, kto za to nestojí. Odíď z práce, do ktorej chodíš s nechuťou a robíš to, čo ťa nenapĺňa. Ak nemáš prácu, do ktorej sa tešíš a necítiš z nej vášeň, mala by si pouvažovať nad zmenou – novým začiatkom. I keď to možno znamená sa presťahovať.

Ver mi, nový začiatok je úžasný pocit nahrádzajúci strach.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife