Unsplash/Toa Heftiba

Knihy nám vedia zmeniť vnímanie sveta a života oveľa viac, ako sa ti môže zdať. Kým pri niektorých sa niečo naučíme, pri iných pobavíme či oddýchneme, sú tu aj také, ktoré nám môžu pomôcť. A to aj v oblasti lásky a vzťahov.

Aj v dlhodobom a šťastnom partnerstve, ktoré sa už ocitlo pred bránami svadby, sa dá vždy niečo vylepšiť. Preto ti dnes prinášame naše tipy na 5 kníh, ktoré by si pred takým záväzkom mal prečítať každý. Do manželstva tak vstúpi s väčšou láskou a porozumením.

5 jazykov lásky

Ak by si si mala prečítať iba jednu, mala by to byť táto. Celosvetový bestseller od Garyho Chapmana, 5 jazykov lásky. Autor ti ukáže, že akokoľvek zložité problémy vo vzťahu sa dajú vyriešiť oveľa jednoduchšie, než sa môže zdať.

Každý človek totiž hovorí iným jazykom a aby sa nezhody zo vzťahu vymazali, potrebujeme daný jazyk pochopiť. Podľa autora ide o časti Slová uistenia, Pozornosť, Prijímanie darov, Skutky služby a Fyzický dotyk. Keď reč svojho partnera pochopíš, váš vzťah bude pevnejší.

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše

Táto kniha nie je výhradne pre ľudí v manželstve, ale keď už sa chystáš s niekým prežiť celý život, mala by si si ju prečítať. Pretože je o láske a vzťahoch, ktoré sú plné nedorozumení. A to len preto, že ženy a muži si nerozumejú. No je to prirodzené.

Ľahko a vtipne napísaná kniha ti poodhalí rozdiely medzi pohlaviami, kvôli ktorým partneri inak komunikujú, rozmýšľajú, cítia, vnímajú, reagujú, a samozrejme, aj milujú. Až keď sa pochopia, vznikne medzi nimi silný vzťah.

Láska a úcta

Úcta, ktorú potrebuje on. Láska, po ktorej túži ona. Milovaná partnerka je šťastná žena a muž, ktorého si manželka váži, rovnako. Ak to vo vzťahu takto nefunguje, potom prichádza kríza. Ako ju vyriešiť, ako sa spoločne rozprávať, či ako sa k sebe správať, to ti poodhalí kniha od doktora Emersona Eggerichsa.

Ten sa dlhé roky venuje vzťahom a poradenstvu, teda jeho myšlienky vyšli z reálnych skúseností.

Pravidlá lásky

V živote existuje mnoho pravidiel a aj láska má tie svoje. V tejto knihe nájdeš ich jemné a vtipné vysvetlenia, ktoré by sme mali chápať a dodržiavať, aby bol vzťah funkčný a naplnený. Ide tu o lásku nie len partnerskú, ale aj v súvislosti s inými blízkymi ľuďmi v našom živote.

Dozvieš sa, ako si vybudovať vzťah, a udržať ho po mnohé roky plný lásky a harmónie. Vďaka tomu, ako je v nej všetko ľahko vysvetlené, zamiluje si túto knihu aj tvoj partner, ktorý by možno o láske čítať nechcel.

Láska hodná dávania

Kniha od Maxa Lucada, Láska hodná dávania, je takým všeobecným manuálom k vzťahom nie len manželským, ale aj rodičovským či súrodeneckým. Pri jej čítaní si uvedomíš množstvo vecí a zamyslíš sa nad svojimi zväzkami oveľa hlbšie.

Keď lásku dávaš, dostávaš ju aj späť. Je to ideálna kniha, ktorá zmení tvoj pohľad na manželstvo, ale aj pomôže vo chvíli, keď budeš mať pocit, že iskra a city medzi vami blednú. Je o láskavosti, odpúšťaní a trpezlivosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife