Photo by Laura Dewilde on Unsplash

Každý zamilovaný pár verí, že práve ich vzťah je dokonalý. Ružové okuliare však časom z očí zídu, a začnú sa prejavovať prvé nezhody a sklamania. Nájsť si totiž spriaznenú dušu nie je vôbec ľahké. Vzťah nie je oba o zamilovaných pohladeniach a večeroch pri Netflixe. Ak vás ale spájajú nasledujúce veci, ste pre seba stvorení!

Máte podobný životný štýl

Môžete sa akokoľvek veľmi milovať a vychádzať spolu, no ak máte odlišné životné štýly, raz vás to dobehne. Ty miluješ cestovanie a dobrodružstvo, on je skôr domased. Ty sa stravuješ vegánsky, on je milovník hovädzých burgrov. Ty potrebuješ mať všetko naplánované a upratané, on nevie, kde si pred 10 minútami odložil mobil.

Ty chceš tráviť piatkový večer v meste, on radšej pred telkou. Ak máte toľko rozdielov, je veľmi ťažké robiť kompromisy a pracovať na zosúladení. Máte veľké šťastie, ak sú vaše životy a preferencie podobné, pretože spojiť 2 životy do jedného nie je ľahké. Keď sa vám to podarilo, gratulujeme!

Skvelé rande aj na gauči

Ak ste naozaj spriaznené duše, máte radi rovnaké veci a viete sa tešiť zo vzájomnej prítomnosti. Nepotrebujete každý víkend žúrovať v meste s kamarátmi. Dokážete sa totiž zabaviť aj vo dvojici na gauči.

Dlhé rozhovory, obľúbené filmy, spoločenské hry pre dvoch, leňošenie, … hlavne, že ste spolu a to vám úplne stačí. Dokonca je to pre vás ideálne rande.

Pravidlo dvoch spoločných koníčkov

Možno sa váš životný štýl mierne líši, no niečo vás spájať musí. Samozrejme, okrem vzájomnej príťažlivosti. V dokonalom vzťahu platí pravidlo dvoch spoločných koníčkov – nech už vás zaujímajú akékoľvek témy či veci, aspoň 2 záľuby by mali byť spoločné.

Beh, plávanie, čítanie kníh, cestovanie, učenie sa jazyka, skúšanie adrenalínových zážitkov, … Pre vzťah je dôležité, ak robíte veci, ktoré vás tešia a napĺňajú spoločne. Upevňujete si tak puto.

Spoločný pohľad na dôležité kroky

Spoločný čas, koníčky, milovanie – to všetko je pekné, no pre pevný a dlhodobý vzťah iba to nestačí. Raz totiž budete riešiť dôležité životné otázky. Míľniky, ktoré váš vzťah posunú o level ďalej. Spoločné bývanie, kúpa spoločného domáceho miláčika, práca, otázka detí, …

Ak sa v týchto veciach už na začiatku nezhodnete, zbytočne budete dúfať, že sa to časom zmení. Ak nemáte rovnaký názor na dôležité témy a pohľad na spoločné smerovanie, dobehne vás to. No ak máte aj tieto otázky vyriešené, vyzerá to s vami vážne!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating