Photo by Brooke Lark on Unsplash

Leto, to je sezóna ovocia. Sladké, kyslé, exotické, z babičkinej záhrady… všetky druhy spája jedno – ovocie je skvelé pre naše zdravie a imunitu. Navyše, ak siahneš po tom správnom, môžeš vďaka nemu spáliť aj nejaké tuky. Pozri sa, čo by si do svojho jedálnička mala zaradiť.

Čučoriedky

Tmavé bobuľoviny sú na chudnutie ideálne, no najlepšie sú na tom čučoriedky. Práve tie sú známe pre svoje cenné antioxidačné účinky. Okrem nich obsahujú aj vlákninu, takže vďaka tomuto kombu čučoriedky urýchľújú metabolizmus, čistia tráviaci trakt, a spaľujú už usadený tuk. Šálka tohto chutného ovocia obsahuje iba 100 kalórií a dokáže ťa zasýtiť na dlhšiu dobu. Ideálne je, ak ich budeš jesť čerstvé, v smoothie, alebo v zdravých šalátoch.

Červené jablká

Jedno jablko denne by sme mali jesť kvôli zdraviu. No zohrávajú významnú rolu aj pri chudnutí, keďže jablká sú veľkým zdrojom vlákniny. Jej príjem napomáha tráveniu a spaľovania najmä brušných tukov. Okrem toho v šupke sa nachádza množstvo vitamínov, ktorým poďakuješ aj za čistejšiu pleť a dlhodobé zdravie.

Grapefruit

Grapefruit má minimum kalórií a zároveň je skvelý zdroj vitamínu C. Konzumácia polovice grapefruitu pred jedlom znižuje brušný tuk a hladiny cholesterolu, takže čerstvú šťavu alebo pol grepu by si mala zjesť asi 30 minút pred hlavným chodom. Tento citrus navyše znižuje hladinu cukru v krvi, urýchľuje metabolizmus a patrí medzi najväčších ovocných spaľovačov tuku.

Melón

Leto a melón sú dvojica, ktorá patrí k sebe. Keďže má melón vysoký podiel vody, obsahuje málo kalórií a prekvapivo aj nízky obsah sacharidov. Je známy pre svoje detoxikačné účinky, dokáže človeka nasýtiť a vyčistiť krv. Melónu sa preto poďakuješ nie len za štíhlejšiu postavu, ale aj čistú pleť. Okrem toho zaženie chuť na nezdravé sladkosti. A áno, melón je oficiálne zelenina, no v tomto výbere nesmie chýbať!

Ananás

Podobne ako melón, aj ananás obsahuje veľké množstvo vody. Toto exotické ovocie obsahuje tráviace enzýmy, ktoré bránia ukladaniu tukov v tele, a má silné detoxikačné účinky. Vďaka množstvu vitamínov sa budeš nie len cítiť fit, ale aj zdravá, keďže ananás posilní aj tvoju imunitu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness