Muž s kvetmi

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Niekedy nad tým len neveriaco krútim hlavou. Prečo sa niektorí muži vracajú naspäť k svojim ex, aj keď im zlomili srdce? Ak si sa nad tým zamýšľala aj ty, môžeš si dnes o tom prečítať trochu viac. 

Si práve v pozícii tej ex? To tebe zlomil srdce? Doslova si cítila tú bolesť, ako sa ti pomaly mení na ľad a vyplakala si snáď rieku. Teraz sa ti ozval, napísal ti správu, ako sa máš a netrvá dlho, kým sa opýta, či sa môžete stretnúť. Samozrejme, srdce ti začne búšiť o niečo rýchlejšie. Pýtaš sa, prečo tak zrazu.

Toto je 5 najčastejších dôvodov, prečo sa muži vracajú k svojim ex

Vidí, aká je jeho ex šťastná bez neho

Zrazu si uvedomí, že chce, aby bola taká šťastná pri ňom. Jeho ego sa zlomí, pretože sa s ňou rozišiel. No aj napriek tomu to chce vyskúšať. Nechce, aby bola šťastná po boku iného.

Zistí, že s ňou bol lepším človekom

Aj keď na ňu niekedy nebol najlepší a jej „príkazy“ často nedodržal, ešte doteraz sa musí usmiať, ako z neho chcela človeka, ktorý pri nej nenadával, dával si na seba pozor a sem-tam jej s niečím pomohol. Práve tieto okamihy ho robili šťastným a chce ich vrátiť. Aj keby bol bad boy či idiot, aj on má v sebe túžbu mať pri sebe niekoho, kto mu ukáže svetlo a nie tmu.

Ľutuje, že stratil práve ju

Uvedomil si to až po jej odchode, no tento vzťah bol pre neho najlepší. Vie, že s ňou dokázal veľké veci a chýba mu to. Bola to žena, ktorá vedela, čo chce a tak na ňu nevie prestať myslieť.

Žena s mužom v objatí
zdroj: Pexels/Marina Abrosimova

Uvedomí si, že je rozdiel niekoho ľúbiť a niekoho považovať za pekného

Chémia robí veľa. Samozrejme, že niečo nové a nepoznané je lákavé, a, žiaľ, podľahol tomu. Vzťah ukončil preto, pretože sa mu začala páčiť iná žena. No uvedomil si, že je naozaj veľký rozdiel v tom, keď niekoho ľúbi celým srdcom a keď sa mu niekto len páči. Povrchná krása odíde, no láskavá duša zostane. Chce sa k nej vrátiť, pretože iba ona jediná ho rešpektovala, chápala a podporovala.

Chce ženu iba otestovať, či dokáže žiť bez neho, nechce sa skutočne rozísť (preto sa chce vrátiť)

Muž si myslí, že ak jej dá lekciu, ktorú si mimochodom ani nezaslúži, bude jeho návrat ľahší a lepší, pretože ju „zachráni“. No tento muž nevie, že akonáhle učí ženu byť bez neho pár dní, ona sa potom naučí byť bez neho celý život. Aj keď by sa chcel vrátiť, ona to nikdy nedovolí. Jej zlomené srdce to nedovolí.

Pár sa bozkáva na pláži
zdroj: Pexels/Anastasia Shuraeva

 

Otázkou je, chceš mu dať ešte šancu? Je láska, ktorú cítiš, silnejšia než tá rana? 

Ak chceš vedieť aj to, prečo muži klamú, prečítaj si aj náš predošlý článok. Táto otázka sa mnohým ženám neustále vynára v ich mysli. Dôvody pre tieto klamstvá môžu byť rôzne a môže sa za nimi ukrývať niečo oveľa hlbšie.

Uvažovala si niekedy aj nad tým, čo sa stane so ženou, ktorá je dlhšie single? Asi väčšina žien si tým počas života prejde. Máme obdobie, kedy sa nám láska vyhýba oblúkom a my sme už zúfalé. Odborníčka nám v rozhovore vysvetlila, aký psychický dopad to na nás môže mať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating