unsplash.com

Poznáš to…Celý svet je proti tebe, teda aspoň ty sa tak cítiš. Nič sa ti nedarí, pokazíš všetko, čo sa dá. Miestami máš chuť zastaviť čas, vrátiť ho späť, nech sa máš opäť dobre.  No táto negatívna lavína na teba stále padá a padá.

Premýšľaš, či náhodou nežiješ v nejakom zlom sne.  Viem, že ľudia, ktorí sa ti snažia poskytnúť pozitívne rady (napr. teraz ja), ťa len provokujú, máš sto chutí poslať ich kade ľahšie, ale ja riskujem veľmi rada.

Len zhlboka dýchaj, neboj sa. Aktuálne vidíš tvoju situáciu iba v zlom svetle, veď tak je to pre nás prirodzené. Uvedom si však, že máš nádej, ktorá ti môže pomôcť ľahšie prejsť tvojím trápením. Máš niečo vzácne, čo ťa potiahne vpred, aj keď si úplne v koncoch. Nádej, že všetky nepríjemné pocity, ktoré momentálne prežívaš, prinesú raz tiež niečo dobré.  Teraz možno pre teba nič nemá význam, máš chuť to tu zabaliť, ale to jedného dňa pominie a ty sa znovu stretneš so šťastím.

tumblr_nksr08cl2t1r2q0ouo1_1280 pexels.com

Stúpame a padáme, o tom je predsa život. Keby sme nepoznali, aké trpké je byť na dne, nikdy by sme si poriadne nevychutnali radosť a čaro tých úspešnejších okamihov. Možno práve toto robí život takým krásnym a nevyspytateľným. V prvom rade skús prijať fakt, že zlé situácie sú jednoduchou jeho súčasťou a ver či nie,  bez nich by to tu nebolo úplne ono. Hotovo? Výborne, poďme ďalej…

Zamysli sa a vybav si hocijakú zlú životnú situáciu, ktorá je už za tebou. Keď nastala, bolo to pre teba strašné, no odstupom času vysvitlo, že táto situácia priniesla aj pozitíva, a tak ju po dlhšej dobe neberieš tak ťažko. Typickým príkladom sú rozchody. Krátko po nich sa ti rúca celý tvoj svet. Dni, týždne, mesiace plynú, pomaly zabúdaš a máš zrazu kopec času pre seba. Môžeš sa lepšie spoznať, venovať sa konečne tomu, čomu si sa vždy chcela a neskôr spoznáš dokonca lepšieho partnera. V podstate ti tvoj rozchod priniesol len samé pozitíva. Samozrejme, tesne po ňom si bola v šoku, nevedela si s ním ihneď zmieriť. Dnes máš úsmev na tvári, prežila si to a je ti fajn.

Ak si sa už aspoň raz dokázala vyrovnať s ťažkou situáciou v tvojom živote, zvládneš to aj druhýkrát. Každá z nich robí z teba silnejšiu osobnosť, ďalšie obrovské pozitívum. Nikdy na to nezabúdaj, veľmi ti to pomôže, keď ťa bude život zase skúšať. Zvládla si to predtým, zvládneš to teraz, zvládneš to nabudúce. Navyše, nemusí to byť také zlé, ako si momentálne myslíš. Možno je to len začiatok tvojej cesty za niečím lepším…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife