Aj keď sa tak možno nesprávam, ešte stále ťa ľúbim. Naozaj. Nie je ľahké zabudnúť na teba, keď mám tak veľa spomienok. Aj keď ťa ešte stále ľúbim, nedala by som ti ďalšiu šancu.

Strávili sme spolu veľa pekných chvíľ, bol si pri mne, keď som mala zlé dni a aj tie dobré dni. Radovali sme sa spolu, smiali sme sa spolu, tešili sme sa z každého okamihu, ktorý sme mali len pre seba.

Plánov bolo veľa. Snov bolo veľa. Vzťah to bol krásny, nikomu by som neželala iný vzťah, ako ten náš. Myslela som si, že nič zlé sa nám nemôže stať. Hovorili sme si predsa všetko. Boli sme k sebe úprimní, robili sme kompromisy, chodili sme na výlety a boli sme slobodní.

 

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

K ničomu sme sa neviazali, nemali sme naplánovanú budúcnosť a to bola možno tá veľká chyba, o ktorej si hovoril v deň svojho odchodu.

Bol to zásah z čistého neba. Bolo to náhle, veľmi rýchle a vpálil si do môjho srdca hlbokú dieru, ktorú môže znova zaceliť jedine taká silná láska, ktorú som prežívala s tebou. No súdiac podľa toho všetkého, bude to ešte nejaký čas trvať.

Pamätám si tú noc, kedy sme sa videli naposledy. Ležali sme na posteli, držali sme sa za ruky a ani jeden z nás nič nehovoril. Objatie, ktoré po tom nasledovalo, bolo dlhé. Nikomu sa nechcelo rozlúčiť. Vedela som, že ak sa to stane teraz, už ťa naozaj nikdy neuvidím.

Často si hovoril, že to bol dlhý proces. Že si chcel, aby sme spolu plánovali budúcnosť, že si sa na to tešil, ale nevedel si, ako ma k tomu prinútiť. Že som bola nespútaná a chcel si mi dať voľnosť.

Nuž, voľnosť si mi dal.

S odstupom času viem, že sme urobili správnu vec. Nič neľutujem. Vzťah s tebou bol krásny, ale nedala by som ti druhú šancu.

Potrebujem sa nájsť. Potrebujem zistiť, kto naozaj som a čo chcem v živote robiť.

Ďakujem ti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.