Aj keď tento výnimočný deň patrí každej z nás, skús sa zamyslieť, komu vďačíš za to, aká si. Venuj svojej mame kvietok alebo jej pekne popraj, pretože mohla do teba investovať viac, ako si myslíš. Ak sa dnes považuješ za ambicióznu a sebestačnú ženu, je to práve kvôli jej výchove, lebo nič viac ťa neovplyvní ako silný a milujúci rodič. Portál IHeartIntelligence, Lifehack a The power of Silenece  uviedli tieto efekty.

V živote si vyhrala

Keď ti niekto povie „si celá po mame“, nemusí to byť o vzhľade. Môžeš mať jej charakterové črty. Sila a odhodlanie, s ktorým ťa vychovala, v tebe vytvorí vlastnosti, aby si si vždy išla za tým, čo je podľa teba správne.

Nebudeš nikoho a nič odsudzovať podľa prvého dojmu a za každých okolností sa snažíš premýšľať racionálne. A hlavne, vieš sa postaviť sama za seba, v každej situácií a proti všetkým prekážkam.

Uvedomuješ si svoju silu a život je pre teba dobrodružstvom, v ktorom môžeš buď vyhrať alebo sa naučiť niečo nové.

zdroj: Photo by Jennifer Murray from Pexels

Nenasleduješ stádo oviec

Nebudeš mlčať, keď potrebuješ vyjadriť svoj názor. Nezastaví ťa nikto, keď si ideš za svojimi snami. Nenecháš sa odradiť hlúpymi rečami a vieš, čo je pre teba správne. Aj toto ťa mohla mama naučiť.

Počas jej výchovy sa v tebe mohla vyvinúť trpezlivosť, odvaha i ambicióznosť. Uvedomuješ si, akých ľudí vo svojom živote potrebuješ, akým vzťahom sa chceš vyvarovať a že za každých okolností musíš rešpektovať samú seba.

zdroj: Photo by Derek Thomson on Unsplash

Stačí ti jeden pravý priateľ

Nič v živote sa nedeje len tak a hlavne, nič nedostaneš zadarmo. Musíš na tom pracovať a byť o tom plne presvedčená. Ak si práve na ceste za svojím obrovským cieľom a párkrát si už tvrdlo padla, nevzdávaj to. Aj keď máš pocit, že je celý svet proti tebe, mama je pri tebe.

Môže to byť práve ona, ktorá ti dodá silu svojou nekonečnou podporou a pochopením. V tvojom živote nemusí mať iba rolu rodiča, dokáže byť pre teba spriaznenou dušou, či najlepšou kamarátkou, ktorú každá z nás potrebuje.

zdroj: Photo by 🇸🇮 Janko Ferlič on Unsplash

Si silná a nezávislá, ale rovnako aj empatická

Nie je hanba prejavovať city, hoci by si mala aj celé dni plakať. Vo svojom vnútri vieš, že sa opäť postavíš na nohy. Aj keď nie si od nikoho závislá, každá z nás niekedy potrebuje podporu. Prípadne ju môžeš dať niekomu inému a vyriešiť tak problém. Ak dôjde k nejakej hádke, si ochotná vychladnúť a následne si to celé vysvetliť.

Medzi najdôležitejšie životné hodnoty patrí práve rodina, i keď sa aj tá dokáže pohádať. Zachovaj pokoj, pozri sa na to z viacerých uhlov pohľadu a nájdi strednú cestu. Presne, ako ťa učila mama. A pamätaj, ak sa ti nepáči situácia, v ktorej sa momentálne nachádzaš, dá sa to zmeniť.

Zdroj: IHeartIntelligence, Lifehack, The power of Silence

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.