unsplash.com

Prvá mama – EVA. Bojovníčka, láskavá, statočná, nebojácna, milujúca.

Koľko veľa  vlastností by sme vedeli nájsť, iba v tomto jednom slove. Mama. Aké krásne slovo. Jednoduché a pôvabné. Osoba, ktorá nám deťom, dala život a my jej zato ďakujeme.

Snažíte sa z nás vychovať dobrých, čestných, láskavých ľudí. No nie vždy je to jednoduché.

Mami, viem, že to máš niekedy so mnou ťažké. Ty jediná vieš, ako sa cítim a čo ma bolí. Preto si tu, aby si bola pri mne v tých najťažších chvíľach. Obetuješ svoj čas nato, aby si sedela pri mne, hladkala ma po líci a držala za ruku. Nikto ťa nevie nahradiť, pretože tvoje dotyky sú nenahraditeľné.

zdroj: unsplash.com

Mami, viem, že sa o mňa bojíš. Matka sa vždy bude báť o svoje deti. My, tvoje deti, si myslíme, že niekedy preháňaš. Neuvedomujeme si to, pretože nemáme vlastné deti. Príde čas, kedy ťa chytíme za ruku a povieme: Už chápem, prečo si sa toľko o nás bála.

Naučili ste nás milovať a ako bojovať. Dali ste nám silu a prebudili v nás silnú osobnosť.

Mami, sme tím. Čokoľvek sa stane, chytím ťa. Zlý deň? Sľubujem ti, že tvoja noc bude lepšia. Potrebuješ podporiť? Budem tvoja opora. Dostanú teba, dostanú nás.

zdroj: unsplash.com

Ďakujem ti zato, ako si sa rozhodla. Rozhodla si sa pre mňa a dala si mi život. Toto rozhodnutie je veľmi závažné. Je to rozhodnutie o tom, že moje srdce navždy vypochoduje z tvojho tela. 

Len ty a ja, mami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife