Pexels/Victoria Strelka_ph

Hovorí sa, že každý by v živote mal dostať druhú šancu. Nie vždy je to síce možné a rozumné, ale môže to platiť aj vo vzťahoch. Sú dôvody, po ktorých môže byť ďalší pokus nevyužitý a naivný, no sú aj také, kvôli ktorým to bude stáť za to.

Ak ste sa nerozišli kvôli niečomu závažnému, čo sa nedá odpustiť či prekonať, potom bude medzi vami stále žiť nádej na to, že po „prestávke“ sa z vás môže stať silnejší a šťastnejší pár.

Niekedy prídu naše romantické vzťahy do bodu, pri ktorom začína jeden z dvojice (a možno aj obaja) váhať nad tým, či nebude lepšie oddeliť spoločné cesty. Rôzne nezhody, ubíjajúci stereotyp, neistota, chýbajúce hodnoty, pred vami sa objavia len 2 možnosti – povedať si zbohom alebo si venovať ešte jednu šancu. Šancu, pri ktorej buď zabojujete o svoju lásku, alebo už navždy potvrdíte, že k sebe nepatríte.

Či už ste sa rozhodli niečo zmeniť alebo ste sa k sebe vrátili po rozchode, aby ste tento pokus využili naplno a dokázali si, že vaše city nezmizli, musíte obaja urobiť iba jednu vec. Takú, ktorá bude kľúčom k tomu, ako to s vami nakoniec naozaj dopadne.

Tou vecou je niečo jednoduché, niečo, čo by malo byť v každom vzťahu úplne prirodzené, no aj napriek tomu s tým má množstvo dvojíc, paradoxne, najväčší problém. Ide o úprimnosť. Keď sa toto slovo povie, ako prvé ti zrejme napadne to, že si musíte hovoriť vždy pravdu. Áno, podstata sa v tomto skrýva, no nie je to iba o slovách, pretože tie v konečnom dôsledku neznamenajú nič. Dôležitejšie sú činy, ktoré vaše slová potvrdia.

Hovoriť si veci na rovinu, aby ste sa vyhli nezmyselným hádkam a konfliktom, to je správny základ obnovy vzťahu. Nemôžete mať pred sebou tajnosti, nemôžete sa hanbiť niečo povedať, či nestáť si za svojimi myšlienkami a citmi. Inak sa vrátite tam, kde to medzi vami skončilo. No ak obaja chcete bojovať za váš vzťah, úprimnosť sa musí odraziť v skutkoch. Povedať Naozaj ťa milujem, či Spravím pre nás všetko, je ľahké, no dokázať to býva problém.

Ak ste už raz narazili na prekážky, potom dobre vieš, že prázdne slová a sľuby nikam nevedú. Pri druhej šanci sú dôležitejšie iné veci. Tie, na ktorých skutočne záleží. Preto, ak vám osud dal možnosť skúsiť to znova, choďte do toho naplno alebo vôbec. Inak stratíte obaja zbytočne čas a energiu na lásku, ktorá nebude skutočná, pretože ste ju takto ani nikdy nebrali. Nestačí, ak ten boj bude na pleciach len jedného z vás.

Žiaden vzťah nebude nikdy fungovať, keď to bude chcieť len jeden. Keď sa nebudete snažiť obaja, keď bude milovať iba jeden. Tak si úprimne odpovedzte – dáte do toho všetko obaja?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating