Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Každý deň v našom živote nesvieti slnko. Dokonca je náš život občas búrkou v oceáne. Nie sme vždy šťastní a veselí. A presne v tieto dni nám tieto citáty vedia vyčariť úsmev na perách. Aspoň o malý kúsok rozžiaria náš deň. Nezabudnime aj v zlých dňoch rozmýšľať pozitívne. Koniec koncov, čo iné nám ostáva? Aj keď si zložíme ružové okuliare, môžeme vidieť svet ružovo.

,,To, že je nám niekto súdený hneď neznamená, že s ním prežijeme celý život. To, že nám je niekto súdený, mnohokrát znamená, že príde, zmení nás a ovplyvní tým život, ktorý prežijeme.“ (ulomky_zeny)

,,Je to nemožné,“ povedala pýcha. ,,Je to riskantné,“ povedala skúsenosť. ,,Nemá to zmysel,“ povedal rozum. ,,Aspoň to skús,“ zašepkalo srdce. (somidealista)

Včerajšok je minulosť, zajtrajšok je záhada, ale dnešok je dar. (Kung Fu Panda)

,,Nikdy nepodceňuj silu správ na dobré ráno, ospravedlnení a náhodných komplimentov.“ (neznámy autor)

,,Nikdy nevieš, aký si silný, pokiaľ byť silným nie je jediná možnosť, ktorú máš.“ (startitup_sk)

S každým svitaním našla novú nádej, že jedného dňa sa jej sny o šťastí naplnia.“  (Popoluška)

,,Aj to čo nič nestojí, môže stáť za veľa.“ (neznámy autor)

,,Mnohí králi hľadajú, čo by si mohli zobrať. Pravý kráľ hľadá, čo by mohol dať.“ (Leví kráľ)

,,Priraď si bolesť k osobe, nie k láske ako takej. Tak ako si kyslosť priradíš k citrónu, nie ku každému ovociu.“ (Prithvi Madhukar)

,,Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.“ (Malý princ)

,,Aj v tom najsilnejšom daždi niekde svieti slnko.“ (neznámy autor)

,,A keď sa jej spýtal, čo jej môže dať také, čo ešte od nikoho nedostala, jej odpoveď bola jednoduchá. „Stálosť,“ povedala. „Ak mi chceš dať niečo, čo mi žiaden muž nedal, nedávaj mi zmiešané signály a zmiešané pocity, kvôli ktorým budem neistá. Z neistoty už som unavená. Ak so mnou chceš byť, ostaň pri mne. A ak niekedy budeš cítiť, že chceš odísť, naozaj odíď. Všetko čo v tomto bode potrebujem, je stálosť.“ (Cici B.)

,,Oh áno, minulosť dokáže zraniť. Avšak môžeš od nej utekať alebo sa z nej poučiť.“ (Leví kráľ)

,,Aj keď život nedáva skôr berie ti, pre jednu lásku slnko nesvieti. Nesmieš zúfať, musíš dúfať.“ (Kali)

Keď nesvieti slnko, zasvieť ty

Áno, sú dni, keď chceme iba plakať do vankúša a odrezať civilizáciu. Potom sú tu dni, keď by sme chceli tancovať, spievať a zabávať sa. Situácia vo svete mometnálne nie je jednoduchá. Veľa ľudí zomrelo. Prosím, myslime na ohrozené skupiny a ostaňme doma. Nie preto, že my sme neohrození hrdinovia, ale zo solidarity a lásky k ostatným. Buď aj ty svetielkom nádeje, že sme nezabudli byť ľudskí. Svieť.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife