Photo by Leonardo Quatrocchi from Pexels

Je dôležité vyjadriť svoj názor, ale nie nasilu ho presadzovať. Ber na vedomie, že aj ostatní ľudia v tvojom živote môžu mať pravdu. Svojimi odlišnými myšlienkami ti nechcú ublížiť, práve naopak. Portál Pakwired, Bolde a Lifehack uviedli znaky, že si až priveľmi tvrdohlavá a to ťa môže v živote brzdiť.

Zo všetkého vznikne hádka

Nie každý musí s tebou súhlasiť. Je to normálne. Všetci máme nárok na vlastný názor, ale to neznamená, že by z toho mala vzniknúť roztržka. Mala by si sa naučiť akceptovať myšlienky druhých. Nedovoľ, aby ti tvrdohlavosť znova zastrela zrak, čo by viedlo iba k hádke. Odlišné názory nám dokážu často pomôcť – dajú nám do pozornosti veci, ktoré sme predtým ľahko prehliadli. Tvoje obzory sa vďaka tomu viac rozširujú, len nedovoľ, aby ti táto temperamentná vlastnosť stála v ceste.

Zmeny neprichádzajú v úvahu

Je skvelé, keď máš stanovené ciele a usilovne si za nimi ideš. Lenže život nás často skúša, a preto nám udeľuje zaujímavé lekcie. Možno si si našla zamestnanie snov, dávaš doň všetkú energiu, a zrazu to je preč. Zo dňa na deň si prišla o prácu, bez akéhokoľvek varovania. Presne to je tá zmena, ktorú si nečakala, no vždy s ňou treba rátať. Zo sekundy na sekundu sa môže všetko zmeniť. Preto by si nemala žiť v bublinke istoty a nebáť sa podstúpiť zmeny, ktoré ťa koniec-koncov privedú presne tam, kde máš byť.

Všetko máš do bodky naplánované

Ak chceš zo seba vydať maximum a byť hrdá na svoju produktivitu, potom sa zíde istý harmonogram. Nemala by si však zabúdať ani na oddych a kúsok voľného času. Život nie je iba o práci, či iných povinnostiach, s ktorými sa musíš popasovať. Dýchaj. Aspoň na chvíľu. Choď na rande, daj si víno s najlepšou kamarátkou. Dovoľ si trocha spontánnosti. Uvidíš, ako ti to prospeje. Nebuď príliš tvrdohlavá. Veď by ti mohli utiecť najlepšie roky života.

Nehovoríš o svojich citoch

K hádkam dôjde často kvôli tomu, že nedokážeme otvorene povedať, čo nás trápi. To, že niekomu úprimne povieš svoje city, neznamená, že by si bola slabá. Nedrž sa zubami nechtami vlastnej pravdy. Nebuď tvrdohlavá a dovoľ, aby ťa pochopila aj druhá strana stolu. To docieliš práve komunikáciou, s ktorou máš zrejme problém. Je to veľmi jednoduché, na čo si teda robiť zbytočne problémy?

Máš impulzívny jazyk

Neuvedomujeme si, ako dlho môžu v niečej pamäti zostať slová, ktoré sme vyslovili. Majú na ľudí silný účinok, hlavne ak sú poriadne jedovaté. Práve kvôli svojej tvrdohlavosti dokážeš zo seba vypustiť výrazy, ktoré môžeš neskôr veľmi ľutovať. Ak cítiš, že na teba prichádza vlna negatívnych slov, skús sa na chvíľu oddialiť. Nadýchaj sa čerstvého vzduchu. Urob čokoľvek, čo ti v danej chvíli vyčistí myseľ a popremýšľaj znovu.

Je pre teba ťažké načúvať druhým

Neodháňaj od seba kľúčové osoby, ktoré ti chcú pomôcť. Ak chceš zlepšiť svoju situáciu, choď na to pomaly. Otvorene povedz svojim najbližším, s čím máš problém, vopred si predstav celý rozhovor a rozprávajte sa bez toho, aby vás čokoľvek vyrušilo. Neboj sa vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Život je zmena, pred ktorou sa neoplatí tvrdohlavo brániť.

Zdroj: Pakwired, Bolde a Lifehack

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife