Vraví sa, že Slovenky sú najkrajšie ženy na svete. O tom určite nemáme žiadne pochybnosti. No prečo sa trochu neinšpirovať tipmi šarmantných Francúzok?

Ako by si si predstavila pravú Francúzku? Tmavé vlasy, veľké hnedé oči, plné pery, výrazný rúž, jednoduchý outfit. Preferujú nedbalý štýl, ale nikdy nestrácajú svoj povestný pôvab. Ich prednosťou je predovšetkým to, že presne vedia ako zdôrazniť svoje pozitívne stránky, avšak na druhej strane zbytočne neupozorňujú na nedostatky. Nepotrebujú veľa doplnkov, tým najžiarivejším je ich čistá pleť.  Aké tajomstvo sa za ňou skrýva?

Starostlivosť o pleť je ich prioritou

Zatiaľ čo ženy z iných kútov sveta sa o bezchybnú pleť usilujú pomocou aplikácie make-upu, Francúzky poznajú iné riešenie. Nepotrebujú zakrývať nedokonalosti. Starajú sa o svoju pleť natoľko dôkladne, že je prekrásna aj bez make-upu. Toto je ich základné pravidlo, ktoré rozhodne stojí za zamyslenie.

beauticate-com
Foto: beauticate.com

Odlíčenie je samozrejmosťou

V prípade, že make-up použijú, nezanedbávajú odlíčenie. Rozhodla si sa ísť po ťažkom dni spať s neodlíčenou tvárou? Tak toto je pre francúzske ženy tabu. Ak si sa už klasických odličovacích prípravkov stihla presýtiť, inšpiruj sa a namoč vatový tampón do mandľového oleja. Okrem toho, že odstráni make-up, taktiež ochraňuje pleť pred škodlivým ÚV žiarením. Pozor však, ak máš mastnejšiu pleť a akné, nakoľko je mandľový olej sám o sebe dostatočne mastný.

Francúzsky íl

Trápi ťa práve spomínaná mastná pleť? Francúzky majú skvelý tip aj pre teba! Je ním maska z francúzskeho ílu. Zelený mletý minerál na seba dokáže naviazať toxické látky, pôsobí protizápalovo a má vynikajúce čistiace schopnosti.

Vrásky nie sú prekážkou

Francúzska pleťová kozmetika je skutočne legendárna. Z tejto krajiny pochádzajú najprestížnejšie značky.  Francúzke ženy vedia, že preferovanie kvalitnej kozmetiky sa naozaj vypláca. Táto investícia sa im vráti späť v podobne večne peknej pleti.  Jasné, príroda je príroda a jedného dňa sa predsa začnú vrásky na ich tvárach množiť,  no vďaka jedinečnosti, sebavedomiu a vyžarovaniu, budú naďalej vyzerať úžasne.

Oslovili ťa tieto tipy? Zbehni do obchodov a sprav si radosť francúzskou kozmetikou. Ty si to predsa zaslúžiš!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.