Photo by Designecologist from Pexels

Leto a nánosy makeupu na tvári sa k sebe rozhodne nehodia. Teplo ti doslova roztápa tvár, nehovoriac o tom, že pleť sa potí a nemôže dýchať, preto sa môže veľmi rýchlo vyhádzať. Leto je preto ideálny čas, kedy by si mala staviť na no makeup look, s ktorým budeš vyzerať sviežo a prirodzene podčiarkneš svoju krásu. Ako na to?

Hydratačný krém

Základom krásnej pleti je jej pravidelné čistenie. V lete by si na to mala dbať oveľa viac, keďže je pokožka vystavovaná slnku, potu, chlórovanej vode, dymu pri grilovačkách, … Čistá pleť = zdravá pleť, a tá vyzerá skvele aj bez makeupu! Po dôkladnom vyčistení nezabudni na poriadny hydratačný krém, ktorý ti spraví svieži vzhľad a dopraje pokožke výživu. Stav rovno na nejaký, ktorý má aspoň SPF 30, aby si sa hneď nespálila. Nič viac ti na pleti netreba.

Uprav si obočie

Na zvýraznenie tváre ti stačí len pár krokov aj bez toho, aby si pred zrkadlom strávila hodinu s 20 produktmi. Prvým krokom je úprava obočia – dobre vieš, že len tak málo stačí, aby tvoja tvár vyzerala upravene. Naozaj si ho nepotrebuješ dorábať 4 rôznymi produktmi a donekonečna dolaďovať jeho tvar. Nájdi si jeden produkt, ktorým len dokreslíš to, čo potrebuješ, a druhý na to, aby si výsledok zafixovala. Počas letných dní stav radšej na prirodzenosť.

Zvýrazni oči

Naozaj chceš počas týchto krásnych dní strácať čas s líčením očí? Ak nosíš 3D mihalnice, nič viac ti určite netreba. Ak nie, stačí pár ťahov špirálov a máš hotovo! Nie je nič lepšie ako podčiarknúť svoju krásu a necítiť na tvári ťažobu všelijakých líčidiel.

Doťukni pery

Nezabudni hydratovať aj svoje pery, ktoré dajú bodku tomuto fresh looku. Výživný balzam spraví to, že budú vyzerať šťavnato a prirodzene. Ak ti však chýba trochu farby, nájdi si rúž v odtieni, ktorý sa najviac podobá tvojej prirodzenej farbe pier a iba si ich ním zvýrazni.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty