H&M oznamuje spoluprácu s fotografkou, kreatívnou riaditeľkou a ikonickou supermodelkou Helenou Christensen. Malá, ale premyslená kolekcia s expresívnymi fotografiami kvetov od Heleny Christensen, ktorá je zároveň autorkou kampaňových snímok ktoré vznikli k tejto kolekcii. Rada je tvorená súborom tričiek a mikín. Celá kolekcia bude dostupná v obchodoch po celom svete, rovnako ako na hm.com, od 30. januára.

Helena Christensen je jednou z ikonckých supermodeliek deväťdesiatych rokov, ktorá bola zvečnená na nespočetnom počte tituliek módnych časopisov. Narodila sa v Kodani a teraz sa predovšetkým venuje módnej a umeleckej fotografii – jej diela sa objavujú v módnych a dizajnových časopisoch, zároveň sú jej fotografie prezentované v galériách po celom svete.

zdroj: Helena Christensen x [email protected]

Tričká a mikiny, to je kolekcia Heleny Christensen x H&M – nenútená, ale zároveň trendy. Strihy, navrhnuté tímom H&M, zahŕňajú zakrivené lemy, voľne padnúce tričká, skrátené dĺžky a mikiny oversized strihu. Farebná paleta bielej, čiernej a béžovej poskytuje dokonale čisté pozadie pre Helenine fotografie kvetín a dáva im tak možnosť vyniknúť.

zdroj: Helena Christensen x [email protected]

Sme radi, že spolupracujeme s Helenou Christensen – obdivujeme jej prácu pred fotoaparátom aj za ním, aj jej dobročinnú činnosť, je skutočnou a inšpirujúcou ikonou vo všetkých smeroch. Jej nádherné fotografie kvetov pre túto spoluprácu vyzerajú úžasne na oversized mikinách a tričkách – je to nenútené a kolekcii nechýba šmrnc“ hovorí Mária Östblom, vedúca designu dámskeho oddelenia H&M.

Spolupracovať s H&M bola skvelá skúsenosť, pretože som prí fotení kampane videla, ako moje fotografie na odevoch ožívajú, zároveň bolo zábavné sa znova pozerať na svoje fotky skrz šošovku. Chcela som zachytiť generáciu zajtrajška, povzbudiť ich k tomu, aby boli sami sebou a nechali ich osobnosti zažiariť, „hovorí Helena Christensen.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.