Pexels/Taryn Elliott

Počas zimných mesiacov si si mohla všimnúť, že sú tvoje päty trochu zhrubnuté a suché. Stalo sa to najmä preto, pretože telo nie je dostatočne hydratované a chodidlá často v zimných topánkach nedýchajú.

Príčinou však môže byť aj dlho nosená nesprávna obuv či ponožky, ochorenie pokožky (napríklad ekzém alebo lupienka), nedostatočný pitný režim a tiež aj nedostatok vitamínov, ktoré naše telo v zime potrebuje.

Tieto 3 tipy ti pomôžu zatočiť so suchou kožou na pätách a efektívne sa jej vyhýbať. Mala by si dodržiavať všetko!

Prvá pomoc s citrónom

Určite si sa už dovtípila, že citrón sa dá použiť ako všeliek. Pomôže pri zničených vlasoch, nechtoch, popraskaných perách a podporuje chudnutie. Výborným pomocníkom je aj v tomto prípade. Na domáce odstránenie zhrubnutej kože na chodidlách budeš potrebovať len citrón, hrubšie ponožky a telový krém (olej).

Citrón by si mala následne rozkrojiť na dve časti, odstrániť z nich vnútro vytlačením šťavy a polovice šupky si priložiť na päty. Potom by si si mala navliecť ponožku a pol hodinu nechať citrón na chodidlách účinkovať. Keď čas uplynie, môžeš si dať ponožky s citrónmi dole a natrieť nohy hydratačným krémom. Uvidíš, že toto rýchle riešenie skutočne funguje.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty