Každý to v živote minimálne raz zažil. Či už išlo o tragický rozchod po niekoľkých rokoch, smrť člena rodiny alebo rozhádanie sa s nepravými či toxickými priateľmi. Všetky tieto udalosti ťa určite neuveriteľne boleli a musela si si nimi jednoducho prejsť, pretože taký je život. Možno sa ti niektoré z uvedených príkladov diali naraz a bolo to pre teba to najhoršie obdobie v živote.

Neustále si plakala do vankúša a premýšľala nad tým, prečo sa to deje práve tebe. Nevynechala si ani otázky typu prečo práve ty a čo si komu spravila, že si musíš prežiť takúto bolesť. Možno si sa aj psychicky zrútila a neustále si bola smutná.

Dievča je smutnéZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Unsplash/Jason Yoder

Ak poznáš ten pocit, pretože si si tým prešla alebo sa ti to práve deje a nevieš ako z toho von, poradíme ti, ako prežiť to najhoršie obdobie v živote.

Rodina je dôležitá

V najhorších chvíľach tvojho života zistíš, že rodina je najdôležitejším elementom. Bude tu pre teba vždy a nikdy ťa neopustí. Je to nenahraditeľné puto, ktoré nedokáže prekonať nič a nikto. Hoci možno nevychádzaš dobre s niektorými členmi, stále je tam určitý spôsob lásky a nerozlučnosti. V žilách vám predsa koluje rovnaká krv, spája vás rovnaký temperament a rovnaký zmysel pre život či priority.

Mama a dcéraZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Pexels/Elina Fairytale

Zlá udalosť dokáže rodinu neuveriteľne spojiť. V najhorších chvíľach života zistíš, ako veľmi ti na nich záleží. A že naozaj tam je to neviditeľné puto, ktoré si predtým nemusela vidieť. Veď sa aj vraví, že všetko zlé je na niečo dobré a v tejto situácii zistíš, že ti na rodine záleží viac ako na tvojom vlastnom živote. Preto nikdy nepodceňuj svoje pocity voči najdôležitejším osobám, ktoré ti dali život.

Popremýšľaj

Sto ľudí, sto chutí. A to platí aj pri najhorších obdobiach v životoch ľudí. Tie zlé chvíle chce niekto prežívať sám, no iný je zase rád v spoločnosti, aby sa rozptýlil. Preto by si mala popremýšľať nad tým, či „vyliečiť sa“ dokážeš medzi ľuďmi alebo pomocou veľmi dobrej kamarátky samoty.

Dievča je saméZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Unsplash/Anthony Tran

Čas je dôležitý

Je pravdou, že všetko, ale naozaj všetko dokáže vyliečiť iba čas. Neboj sa, každým jedným dňom sa bude tá bolesť zmierňovať, až sa napokon zotavíš úplne. Ak ti niekto umrel, nikdy sa s touto stratou nezmieriš. To sa proste nedá. Musíš sa s tým iba naučiť žiť a to sa ti podarí iba vďaka tomu, že sa čím skôr zaradíš do bežného života.

Nejde o rozptýlenie, pretože vždy ti to bude blúdiť po mysli a môžeš robiť čokoľvek. Ani sa nedokážeš zabávať. Musíš si však zvyknúť žiť po smrti blízkeho človeka alebo po rozchode či strate niečoho dôležitého. Nikomu nepomôžeš, keď budeš iba prežívať, trpieť, sypať si popol na hlavu a chodiť po svete ako bez duše. Nechceš predsa nechať vyhrať žiaľ. Žiadne zlé obdobie za to nestojí.

Dievča premýšľaZobraziť celú galériu (5)
zdroj: Unsplash/kylebroad

Neboj sa, prekonáš to. Si silná a dokážeš všetko na svete. Pamätaj, že po búrke VŽDY vyjde slnko a ani tvoj život nebude výnimkou. Zlé obdobia sú tu preto, aby sme sa naučili padať a zodvihnúť sa späť. Aby nás urobili odolnejšími, silnejšími. Preto jednoducho bojuj a nikdy, ale naozaj nikdy sa nevzdávaj!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.