Dievča je smutné po rozchode
Pexels/wendel moretti

Možno si to už zažila aj ty. Šťastní sú tí, ktorí našli lásku svojho života a ostali s ňou navždy. Existujú však aj ľudia, ktorí si mysleli, že našli toho správneho, no po pár rokoch sa zistilo, že to nie je pravda a ich cesty sa museli rozísť. Rozchod po rokoch bolí najviac zo všetkého. Cítiš sa vtedy, akoby si prišla o blízkeho človeka z rodiny.

Už sme ti viackrát radili, ako prežiť rozchod. Keď si citlivá duša, zvládaš to horšie než ostatní, práve preto ti tieto rady určite pomôžu. Čo ak si sa však s priateľom rozišla po niekoľkých rokoch? Poradíme ti, ako prežiješ tento druh veľkej bolesti.

Dievča plače
zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Neplač doma do vankúša

Po rozchode je dôležité, aby si sa vedela rozptýliť vonku. Choď za kamarátkami a ľahko sa odreaguješ. Ľudia ti v tomto ťažkom období veľmi radi pomôžu. Je to určitý druh terapie, pri ktorom sa tvoja myseľ a telo dokážu uvoľniť. Zasmeješ sa, zabavíš a prídeš na iné myšlienky.

Zamestnaj sa

Na predošlý tip nadväzuje aj tento. Rozchod po rokoch prežiješ jedine tak, že sa rozptýliš a zamestnáš. Nájdi si nejakú prácu, pri ktorej nebudeš mať priestor myslieť na svoje pocity. Rob veci, na ktoré si nemala čas, keď si bola vo vzťahu. Čítaj, venuj sa sebe, rodine alebo sa sama vyber niekam na turistiku.

Dievča plače po rozchode
zdroj: Pexels/Ivan Samkov

Flirtuj nezáväzne

V žiadnom prípade po takomto rozchode nehľadaj stály vzťah. Hoci niektorým ľuďom prospeje, ak prechádzajú zo vzťahu do vzťahu, no nemusí to byť tak aj v tvojom prípade. Musíš si chvíľku užiť osamote a zistiť, čo od života vlastne chceš a spoznať samu seba.

 

Vyber sa do baru a zabav sa tam. Zabávaj sa s chlapmi, tancuj okolo nich a flirtuj s nimi. Ak to nevieš, pripravili sme ti aj podrobný návod na flirtovanie. Ide však o to, aby si sa cítila chcená. Po ťažkom rozchode si nesmieš povedať, že sa bojíš, že ostaneš sama a zahrabať sa do postele. Žijeme len raz, preto je dôležité, aby si sa odviazala.

Nedus to v sebe

Z každého rozchodu sa dostaneš tak, že sa o tom s niekým porozprávaš. Pozvi kamarátku na kávu a užite si dámsku jazdu v nákupnom centre. Vyrozprávať sa môžeš aj mamke, ktorá je tvojou najlepšou kamarátkou v každej situácii.

Dievča utešuje kamarátku
zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Je však dôležité, aby si to v sebe nedusila, lebo ťa to ubije a môžeš z toho dostať aj depresiu. Tá môže zničiť tvoj psychický, ale aj fyzický život. S bolesťou sa nemôžeš vyrovnať sama.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating