Photo by Lauren Richmond on Unsplash.com

Viem, aké nesmierne bolestivé je, keď čakáš na jeho správu, no aj tak vieš, že ti nikdy nenapíše. To čakanie ťa zabíja. Pritom si si vedomá toho, že o teba nemá záujem. Utápaš sa v neistote a v pocitoch, že nie si pre nikoho dosť dobrá.

Práve teraz zvažuješ nad tým, že mu napíšeš. Chcela by si skúsiť oveľa viac, než medzi vami teraz je. Tváriš sa, že je všetko v poriadku a túžiš sa ho spýtať, čo si o tebe reálne myslí. Unavuje ťa už byť tou osobou, ktorá sa ako jediná zaujíma. Chceš, aby sa o teba zaujímal aj on.

Už ťa nebaví tváriť sa, že ti na jeho pocitoch nezáleží. Si zmätená a nešťastná z toho, že kedysi ti svoj záujem aj lásku patrične preukazoval. Teraz už však nič z toho neostalo. Tak veselo ťa ignoruje, až ťa to veľmi bolí. No nič s tým už nespravíš.

zdroj: Photo by Ana Francisconi on Unsplash.com

Ide o to, že pokiaľ ťa bude chcieť, zistíš to.

Ak si premýšľala nad jeho citmi k tebe, je viac než pravdepodobné, že ho nezaujímaš. Pokiaľ si sa pokúšala získať si jeho pozornosť, s najväčšou pravdepodobnosťou nepremýšľal o tebe ako o svojej partnerke. Ak celý čas trpíš, nestará sa o teba. Ty si však myslíš pravý opak.

Táto láska k nemu ti nesmierne ubližuje a ak pokračuje aj naďalej, strácaš svoju sebaúctu. Nedokážeš sa prinútiť stopnúť svoje pocity k nemu. Nepriaznivo ťa ovplyvňuje, kedykoľvek sa ocitneš v nejakej ťažkej situácii.

Dúfam, že si uvedomíš jediný fakt. Nie je schopný ťa milovať a nikdy neurobí nič pre to, aby to zmenil. Ty nemôžeš urobiť nič, aby si ho prinútila milovať ťa. Pokiaľ nechce, nezvolí si ťa za svoju partnerku a ty to dobre vieš.

zdroj: Photo by Relevante design on Unsplash.com

Dúfam, že nájdeš odvahu a múdrosť, aby si od neho konečne mohla odísť. Odíď z tohto dramatického kruhu, ktorý ti spôsobuje neskutočnú bolesť. Prejdi zo začarovaného cyklu do novej, komfortnej zóny. Zanechaj za sebou svoj strach a neistotu z nájdenia si novej lásky. Vieš, že ju jedného dňa nájdeš. 

Pretože v blízkej budúcnosti sa tvoje srdce uzdraví. Opäť nájdeš svoje stratené šťastie, jedného dňa sa zamiluješ do niekoho druhého. Ťažkosť na tvojom srdci opadne a budeš opäť môcť voľne dýchať. Osoba, ktorá tvoje srdce ničila už nebude mať na teba žiaden vplyv. Bolesť, ktorá vyzerala večne, sa jedného dňa stratí.

Jedného dňa narazíš na človeka, o ktorom si vždy snívala. Bude to ten pravý. Láska sa stane takou jednoduchou a krásnou, o akej si vždy snívala. Nie preto, že je magická, ale z toho dôvodu, že po prvýkrát bude vzájomná. Obaja totiž spravíte všetko možné preto, aby váš vzťah fungoval. Takéhoto muža nikdy neopusti.

Pokým nestretneš takéhoto muža, nesnaž sa opäť zamilovať do niekoho nesprávneho. Nepokúšaj sa obnoviť vzťah, ktorý v minulosti nefungoval. Nečakaj, že jedného dňa zmení svoj postoj, myšlienky či city. Nikdy nemaj pocit, že si pravú lásku nezaslúžiš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating