Instagram/nastjastasia

Keď raz niečo začne, musí sa to aj skončiť. A to sa týka aj lásky. Niektoré vzťahy sa dokonca skončia oveľa skôr, než by si si mohla predstavovať. Ale presne o tom to je – o hľadaní toho pravého, pri ktorom musíš mať pri sebe aj zopár partnerov, ktorí budú pre teba len akousi skúškou.

Keď už máš za sebou nefunkčné „pokusy“, vieš, že to bolí. Keď si ich ešte neokúsila, zraňuje ťa predstava, že by sa tvoje šťastie mohlo skončiť. Ale každá z nás si tým musí prejsť.

Ak by to malo byť v živote fér, všetky ženy by si mali prejsť presne troma typmi rozchodov. Tie ti dajú dôležité lekcie, ktoré v ďalších vzťahoch len oceníš. Samozrejme, nie každá si nimi naozaj prejde, no je dobré uvedomiť si, že aj takto by to mohlo vyzerať. 

Drsné kopačky

Nikomu neprajeme ten žiaľ v duši a bolesť v srdci, no sú to rany, ktoré nás, paradoxne, iba robia silnejšími. Drsné kopačky, to je ten nečakaný rozchod, ktorý sprevádza krik, hnev, smútok, sklamanie a mnoho sĺz. Budeš v šoku a mať pocit, že tvoj vesmír padol do čiernej diery, no keď si prejdeš porozchodovými fázami, uvedomíš si, že ťa nemôže zlomiť niekto, kto si ťa nevážil.

Vďaka tomu si uvedomíš, že láska vie byť aj krutá, že nie vždy môžeš mať to, čo chceš. Pochopíš, že nie všetci ľudia vedia byť úprimní a pozerať sa na pocity iných. Toto je pravda. Aj keď v oblasti citov veľmi krutá, no čím skôr to pochopíš, tým skôr si budeš dávať väčší pozor na to, akých mužov si k sebe pustíš bližšie.

Priateľské odlúčenie

Rozchod neznamená vždy začiatok vojny s bývalým partnerom a držanie si hnevu vo svojom vnútri. Presne to by ťa o vzťahoch mal naučiť koniec, ktorý bude prirodzený, ktorý budete chcieť obaja a ako dospelí a rozumní ľudia sa rozlúčite s tým, že ste radi za všetko, čo bolo, ale vaše cesty sa musia rozdeliť. Keď dokážeme mať ex, na ktorého nepotrebujeme nadávať, môžeme byť za túto skúsenosť vďační.

Je ľahké pohádať sa a držať v sebe zlosť, no tým neublížiš nikomu inému, iba sebe. Vedieť odpustiť a priznať si, že to nefunguje, to je taký next level v rozchodoch, že si to môže dovoliť len málokto, no vďaka tomu zistíš, že aj na bývalý vzťah sa dá spomínať v dobrom a vziať si z neho to najlepšie. Bez žiadneho „ale“.

Rozchod z tvojej strany

Nikto nechce, aby mu milovaný človek povedal „zbohom“, no aspoň raz v živote by si mala okúsiť, aké to je, keď si ty tou, ktorá to ukončí. Aj toto patrí k vyzretiu vo vzťahoch – keď si uvedomíš, že tvoj vzťah ťa viac nenapĺňa a nie si v ňom šťastná. Budeš mať pred sebou veľkú skúšku a jedno z najdôležitejších rozhodnutí, pri ktorom môžeš niekoho sklamať, no pochopíš, že sa musíš pozerať najmä na svoje vnútorné pocity.

Bodaj by si mala šťastie a nemusela tak nikdy urobiť, no pravdou je, že tento typ rozchodu z teba urobí naozaj silnú ženu, ktorá chce mať život pevne vo svojich rukách.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating