instagram/madamelena_

Ten dôvod je úplne jednoduchý. Je to preto, pretože to medzi vami skončilo. Rozišli ste sa preto, pretože nejaká vec nefungovala. Ak nefungovala ani po tom, čo ste ju riešili, vymýšľali kompromisy a snažili sa, nebude fungovať nikdy.

Veta: „Ale môžeme zostať priateľmi,“ je klamstvo. Môže to fungovať na začiatku, no z dlhodobého hľadiska to nie je možné. Boli medzi vami veci a názory, ktoré vás rozdelili, nemôžeš si myslieť, že rozchodom sa všetko zmení a vy sa k sebe budete správať inak.

Musíš sa s tým zmieriť, inak nebudeš šťastná. Vzťah medzi vami skončil, preto skončilo všetko. Je jednoduché ísť z priateľstva do vzťahu, no je nemožné ísť zo vzťahu do priateľstva. Aj keby to priateľstvo bolo, nikdy by to nebolo obyčajné priateľstvo. Už si ho predsa videla vo všetkých možných situáciách, ľúbila si ho, zažila si s ním intímne chvíle, plakala si pred ním, boli ste sami sebou a viete o sebe všetko. Nebolo by to obyčajné priateľstvo, pretože by tam boli city.

Možno ste mali plány a sny, ktoré vám nevyšli, no nie je to koniec sveta. Život ide ďalej a ty si ho musíš vychutnať. Musíš skúšať, objavovať, tvoriť, cestovať, skúmať, byť bláznivá a veľa toho zažiť. Nemusíš byť smutná preto, pretože si sa s ním rozišla a priateľstvo medzi vami nefunguje.

Mali ste medzi vami lásku, ktorá nebola osudová a nevydržala, to však neznamená, že nebola úprimná a vzácna. Bola to krásna láska a ver mi, že niektorí ľudia hľadajú takúto lásku celý život, no nebola pre teba. Prosím, spomínaj na tento vzťah len v dobrom, ale nechci od neho nič viac.

Je čas ísť ďalej. Je čas posunúť sa z detských vzťahov na dospelé vzťahy. Je čas zažiť niečo nové.

A ver mi, že ten najkrajší vzťah máš ešte len pred sebou. Ten príde vtedy, keď budeš pripravená. Ten zostane. A ten ťa naplní láskou, akú si ešte nezažila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating