Väčšina z nás ide do vzťahu s tým, že je až po uši zamilovaná. Lenže každá láska časom mení svoju podobu – niektorá sa stáva ešte silnejšou aj po čase, kedy už prvotná zamilovanosť opadne, iná zo dňa na deň slabne a nie je to len o tom, že sa zo vzťahu stal akýsi stereotyp. Je úplne normálne, že sa ocitneme v páre s niekým, o kom zistíme, že ho v skutočnosti neľúbime. Presne preto máme za svoj život viacero partnerov či rozchodov.

No čo ak je ten pocit, že si na nesprávnom mieste a s nesprávnym človekom, je v tebe ukrytý tak hlboko, že si to nechceš priznať? Pomôcť ti uvedomiť si pravdu môžu nasledujúce znaky. Tie sú potvrdením, že tvoj muž nie je ten pravý pre teba. Alebo ty pre neho?

Vedome mu klameš

Kde si bola, s kým si bola, čo máš v pláne, koľko si minula, čo sa ti stalo v minulosti. Od tých najbežnejších každodenných maličkostí až po veľké a dôležité body. Ak niekomu klameš, zatajuješ mu fakty či s ním manipuluješ, potom ti na danom človeku nezáleží. A keď je to navyše tvoj partner, potom sa o láske hovoriť nedá. Jej hlavným znakom je totiž bezpodmienečná úprimnosť.

Nezaujíma ťa jeho názor

Robíš veci tak, ako chceš ty. A keďže sa týkajú tvojej osoby, nemáš záujem počúvať, čo si o tom myslí tvoja polovička. Lenže v skutočnom vzťahu sa každá vec preberá spoločne – či už ide o to, čo budete večerať alebo o to, či sa presťahujete do mesta alebo na dedinu. Ak máš pocit, že si chceš žiť po svojom a neberieš jeho názory, opäť sme pri tom, že ti na ňom nezáleží.

Vyhýbaš sa milovaniu

Vášeň patrí k láske, ale aj ku chvíľkovým poblázneniam. Ak tvoje city vyhoreli, budeš sa (pod)vedome vyhýbať aj intímnemu styku. Jednoducho, nebudeš mať chuť na to, aby ťa bozkával a chytal. Pre teba to je niekto, ku komu ťa neťahá ten správny magnet.

Pokračovanie  článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.