Koľkokrát si si už v živote povedala, že ak by si mohla vrátiť späť čas, niektoré veci by si stopercentne urobila inak? My to už, žiaľ, zmeniť nemôžeme, no môžeme poradiť mladším dievčatám, aby sa poučili z našich vlastných chýb a urobili si život krajším. 

Ak máš teda život len pred sebou, vezmi si nasledujúce riadky k srdcu. Je mi jasné, že niektoré body sa ti teraz budú zdať nepredstaviteľné, no pokús sa nad tým zamyslieť. Nám ostatným neostáva nič iné, len ľutovať, že sme niektoré veci neurobili inak. No stále je čas napraviť to.

1. Nemíňaj zbytočné peniaze na nepotrebné veci. Radšej ich míňaj na zážitky, z ktorých aj niečo budeš mať.

2. Viac cestuj. Je jedno či po Slovensku, alebo do zahraničia. Spoznávaj nové miesta, nových ľudí, nové kultúry. Nikdy nevieš, čo z toho sa ti raz môže zísť. A tieto zážitky ti nikto nikdy nevezme.

3. Nauč sa poriadne cudzí jazyk. Minimálne angličtina by mala byť povinnosťou. No čím viac jazykov, tým lepšie.

zdroj: Photo by Oleksandr Pidvalnyi from Pexels

4. Tráv viac času so svojou rodinou. Aj keď sa ti teraz možno zdajú otravní a najradšej by si vypadla z domu, nikdy nevieš, kedy o nich môžeš prísť.

5. Brigáduj hneď, ako sa ti bude dať a nespoliehaj sa na rodičov, že ti budú dávať stále peniaze. Najlepší pocit je míňať peniaze, ktoré si ty sama zarobíš.

6. Nauč sa hovoriť nie a nenechaj sa nikým zneužívať. Ak sa ti niekto  dokáže ozvať len vtedy, keď niečo potrebuje, asi to nebude v poriadku.

7. Odstrihni sa od toxických ľudí. Neobklopuj sa ľuďmi, ktorí sú falošní a za chrbtom ťa hneď ohovárajú. Radšej maj menej priateľov, no skutočných.

8. Ak vo vzťahu nie si šťastná, zbytočne to nepredlžuj a ukonči to. On nie je predsa jediný chlap na svete. Ak si ťa nedokáže vážiť on, ver mi, že iní muži dajú čokoľvek za to, aby ťa urobili šťastnou.

9. Venuj sa viac sebe. Dopraj si čas pre seba a venuj sa veciam, ktoré ťa bavia. Keď budeš mať rokmi času stále menej, budeš ľutovať, že nič nestíhaš.

10. Ak máš voľno, využi všetok čas naplno a neflákaj sa len tak. Niekedy, samozrejme, padnú dni ničnerobenia skvele, ale netreba to preháňať.

11. Dbaj na svoje zdravie. Neprejedaj sa nezdravými vecami a do svojho jedálnička zaraďuj čo najviac ovocia a zeleniny.

12. Pravidelne sa pohybuj. Nemusíš chodiť 5-krát do týždňa do fitka, ale viac sa aspoň prechádzaj. Výťah vymeň za schody a do školy tiež nemusíš ísť autobusom či autom, môžeš ísť pešo.

zdroj: Photo by Victor Freitas from Pexels

13. Pravidelne navštevuj kaderníčku a kozmetičku. Aj  keď sa ti teraz zdá všetko v poriadku, nikdy nevieš, kedy sa to môže zmeniť.

14. Používaj každý deň pleťový krém a pravidelne sa tiež natieraj telovým mliekom.

15. Neopaľuj sa počas najväčšieho slnka a nechodievaj často do solária. Tvoja pokožka sa ti za to odvďačí.

16. Nevzdávaj sa, ak sa ti niečo nepodarí na prvý raz. Niekedy si najskôr musíš prejsť zlyhaním, až potom sa dostaví úspech.

17. Školou sa tvoje vzdelávanie nekončí. Nasávaj z každej strany informácie a vedomosti, pretože čím viac vecí v živote budeš vedieť, tým máš väčšiu šancu uspieť.

18. Skúšaj nové veci. Aj keď si myslíš, že to nie je pre teba alebo že v tom nebudeš dobrá. Uvidíš, že niekedy dokážeš aj samú seba poriadne prekvapiť.

19. Nepi príliš veľa alkoholu. Je v pohode dať si raz za čas pohár vínka, no s tvrdým alkoholom by si to nemala preháňať. Môže sa to odraziť na tvojej pleti.

20. Snívaj. Každý z náš potrebuje mať sny. A snaž sa robiť všetko pre to, aby si si tieto sny mohla aj splniť.

21. Nie je prejavom slabosti poprosiť niekoho iného o pomoc. Nemusíš sa za každú cenu hrať na nezávislú feministku, ktorá vie všetko urobiť sama. Niekedy pomoc druhého jednoducho potrebujeme a nie je na tom nič zlé.

22. To, čo teraz na sebe nenávidíš, sa môže časom zmeniť na tvoju prednosť. Či už ide o tvoj vzhľad, alebo nejakú vlastnosť, nesnaž sa za každú cenu zmeniť.

23. Spánku venuj dostatok času. Aj keď ti teraz možno stačia štyri hodinky spánku, nie vždy to tak bude. Nedostatok spánku sa potom môže odzrkadliť na rôznych zdravotných problémoch.

24. Prestaň s fajčením. Nepôsobí to ani príťažlivo, nie je to ani cool a neprospieva to tvojmu zdraviu. A navyše peniaze, ktoré minieš na cigarety, by si mohla minúť na oveľa lepšie veci.

25. Neporovnávaj sa s ostatnými. Aj keď má tvoja kamoška teraz možno krajšie a lepšie veci, je úspešnejšia, nie vždy to tak musí byť. Nesnaž sa napodobňovať ostatných, buď sama sebou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife