Unsplash/averie woodard

Konečne nám začína krajšie a teplejšie počasie, preto mnohé z nás už čoskoro čaká veľké jarné upratovanie. Tento rok by si to ale mohla urobiť trochu inak. Okrem poriadku vo svojej domácnosti by si si to mala utriediť aj vo svojom živote.

Možno sa ti to zdá ako nemožná misia, no niekedy stačí urobiť pár maličkostí a všetko bude zrazu jednoduchšie a krajšie.

Uprac si sociálne siete

Vo svojom živote by si nemala mať toxických a negatívnych ľudí. Tí dokážu preniesť svoj pesimizmus na teba, čo ťa môže ovplyvniť vo viacerých oblastiach. Keďže veľa zlého vidíme aj na internete, pretrieď si svojich priateľov na Facebooku.

Nepotrebuješ predsa čítať ich nezmyslené komentáre alebo príspevky, s ktorými sa absolútne nestotožňuješ. Urob si zo svojich sociálnych sietí miesto, kam sa budeš vracať rada.

Vytrieď si šatník

Zbav sa všetkých vecí, do ktorých si hovoríš, že raz schudneš a budú ti ešte dobré. Zbytočne tak na seba vyvíjaš tlak a pri pohľade na dané kúsky sa cítiš zbytočne zle, lebo si zase raz zlyhala. Radšej to oblečenie venuj ľuďom, ktorí to potrebujú viac alebo to môžeš skúsiť aj predať a za získané peniaze si kúpiť niečo, po čom si dlhšie túžila, no stále si to odkladala.

Zbav sa všetkých „lapačov prachu“

Každý človek ich doma má. Sošky či iné drobnosti, ktoré si kúpila, lebo sa ti páčili, prípadne si ich dostala. Teraz ich už prehliadaš a doslova na ne iba sadá prach. Akurát čo ti robia pri upratovaní viac starostí. Ak sa ich nevieš vzdať a vyhodiť úplne, ulož ich aspoň do jednej krabice a tú daj na povalu alebo niekam.

Tvoj domov bude vyzerať upratanejšie. V tomto prípade sa oplatí ísť cestou minimalizmu. A mysli aj do budúcna, prázdne police sa ti budú utierať ľahšie a rýchlejšie.

Zorganizuj si potraviny

Poriadok by si mala mať aj v potravinách. Ak chceš na sebe konečne začať pracovať a chceš lepšie jesť, musíš mať prehľad o tom, čo doma máš. Čo najskôr sa zbav všetkého nezdravého, čo by ťa zbytočne iba lákalo. Veľmi užitočný tip je skladovať potraviny v sklenených nádobách.

Nielen že to vyzerá oveľa lepšie, ako poloprázdne plastové obaly, ale budeš mať aj väčší prehľad o tom, koľko čoho máš. Zameraj sa na zdravšie výrobky, ktoré by mali tvoriť gro tvojich zásob.

Poprehadzuj nábytok

Čerstvý vietor do tvojho života môže priniesť aj zmena nábytku. Stačí ich niekam popresúvať a hneď sa budeš cítiť v danej izbe úplne inak, lepšie. Nikde nie je napísané, že gauč musí byť roky na rovnakom mieste. Neboj sa v tomto improvizovať a skúšať, čo sa ti najviac zapáči.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife