Ekvádorskí manželia získal v naozaj pokročilom veku ďalší životný úspech. Guinessova kniha rekordov im udelila titul Najstarší manželský pár. Tvorí ho Jurio Mora (110) a jeho polovička Waldramina Quinteros (104). Príbeh ich lásky zverejnil portál NBC News. Vieš si predstaviť, že by si bola s niekým tak dlho?

Keby im v mladosti chýbala odvaha, nič by nebolo tak, ako dnes. Jurio a Waldramina mali medzi sebou zakázanú lásku. Napriek všetkým prekážkam, v tajnosti sa zosobášili. Kto by to bol povedal, že im to vydrží tak dlho a to bez vážnych zdravotných problémov. Jediné, čo ich trápi počas pandémie koronavírusu je, že nemôžu byť so svojou veľkou rodinou.

Hoci na svete existovali aj dlhšie manželstvá, Guinessova kniha rekordov všetko spočítala a ekvádorský párik má spoločne 215 rokov. Je medzi nimi menší vekový rozdiel (5 rokov). Jurio sa narodil 10. marca 1910 a Waldramina 16. októbra 1915. Zobrali sa vo februári 1941.

NBC News poskytli bližšie informácie o ich živote. Pracovali ako učitelia, no v súčasnosti si vychutnávajú dôchodok. Ich dcéra Cecilia uviedla, že sú stále čiperní a aktívni, no už nevládzu tak, ako predtým. V ťažších časoch im veľmi chýba rodina, ktorá je skutočne veľká. Spoločne vychovávali štyri deti, tie im dali až 11 vnúčat. Radosť im robí aj 21 pravnúčat a nesmie sa zabúdať ani na jedno prapravnúčatko.

Zdroj: NBC News, Guinessova kniha rekordov

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.