Photo by Austin Neill on Unsplash.com

Nie je to čerstvé. Vďaka Bohu. Už neplačeš dennodenne do vankúša, nepreklínaš toľko svet i mužov.

Chápem, stále to bolí. No rana je už skoro zahojená a ty sa pomaly, ale isto vraciaš do každodenného života, kde je opäť radosť a smiech. Ďakuješ i za tvojich priateľov, ktorý celú tu dobu boli s tebou. Jednoducho už si späť tým človekom, kým si bola. A ďakuješ za to.

Rozchody sú vždy veľmi bolestivé a nikdy nemajú víťaza. Ak obidvaja skutočne milovali, trpeli pri rozchode obaja. Avšak tvoj rozchod bol iný. Bol veľmi emocionálny a ty si mu čelila. Nebolo to jednoduché a trpela si. Dlho si trpela, chodila si ako múmia a nechápala si prečo. Všetko bolo predsa skvelé a aj ťažké obdobia by sa zvládli. Ale nie. On si vybral. Vybral si inú. Ťažko sa to teraz číta, chápem, ale musíš ísť ďalej. Bez neho. Nehovorím, že hral podľa pravidiel, ale prosím, rešpektuj jeho rozhodnutie. Neviem, ako ti to povedal, či ťa klamal alebo ti to povedal s čo najlepším svedomím a bol z toho smutný. To neviem, ale viem, že si bola tak či tak smutná.

zdroj: Photo by kevin laminto on Unsplash.com

ONA? Kto to je? Ona má nahradiť moje miesto? Nie je predsa až tak pekná, neoblieka sa lepšie ako ja a jej povaha je určite príšerná! Určite si toto hovorila jemu, svojim priateľom či sebe. Nechápala si, ako nejaká hlupaňa nahradí tvoje miesto a bude s ním. Bude ho bozkávať, budú sa milovať, spozná jeho rodinu a bude s ním tráviť čas. Bude mať pomenovanie „frajerka“ a ty si zostala len jeho „ex“. Spozná Vašich priateľov a tí si ju obľúbia viac ako teba. 

Drahá moja, ja naozaj úprimne rešpektujem tvoj hnev, tvoj smútok aj odcudzovanie. Nikomu nie je príjemné vidieť osobu, ktorá nahradila naše miesto. Neviem, či je naozaj zlá, či to urobila zámerne, či sa spoznali náhodou a štvalo ju, že do toho vstúpila, no odpusť jej. Odpustíš i sebe. Nedrž svoj hnev a nenávisť k nej v tvojom srdci. Ublíži to len tebe. Odpusť jej, posunieš ja. Už je jedno, kto je na vine. Jednoducho ideš ďalej a musíš odpustiť.

Netráp sa kvôli nej. Netráp sa kvôli nemu. Netuším, prečo si ju vybral. Neviem, možno to bol len podlý ťah, kedy zisťuješ, že tvoj bývalý bol pekný idiot, ktorý chce len svoje šťastie a veľa vystriedaných žien alebo to bol len človek ako každý iný, ktorý jednoducho sa zamiloval počas vzťahu a sám s tým bojoval, keďže nevedel, čo urobiť.

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

Neviem ti v tomto pomôcť, ty musíš vedieť, ako sa zachoval. Ver, že ak si ich nechala, ak si to prijala i s tvojim smútkom, obdivujem ťa. Si naozaj silná a skvelá žena, ktorá si zaslúži viac a život jej to dal najavo! Netráp sa tým, čo si robila zle, pouč sa a poď ďalej. Nehovor si, že si zlá partnerka, nie si! Život ti hovorí, aby si išla ďalej, aby si zažila iné veci, niečo nové sa naučila, niečo nové získala, spoznala nových ľudí a pochopila opäť niečo inak.

Ľahko sa to píše, ale i ja sa v živote snažím držať toho, že všetko má svoj zmysel a i keď vtedy nadávaš, kopeš, odcudzuješ, plačeš, ver, že jedného dňa to bude všetko vyriešené a ty sa budeš usmievať po boku iného muža. Neviem, kedy to bude.

Ale ver, že to bude krásne, jedinečné a že tvoj smútok sa premení na radosť.

Držím ti palce, drahá moja.

Tvoje Srdce.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating