Pexels/Ketut Subiyanto
Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Milovanie patrí medzi najkrajšie časti vzťahu medzi dvoma zaľúbenými, ktorí si rozumejú nie len v posteli. Spojenie dvoch tiel, ktoré sa toho nevedia dočkať, dotyky, bozky, vzdychy, … cítiš ako ti pulzuje celé telo? Ak si na to odpovedala nie, zrejme pre teba se* nie je potešením, ale skôr niečím, čo ťa desí. Aj napriek tomu, že svojho drahého ľúbiš.

V prvom rade, musíme ťa upokojiť – je to úplne normálne a nemusíš mať pocit, že je s tebou niečo zle. Najmä v začiatkoch vzťahu sa môžeš cítiť pod miernym stresom, ktorý spôsobuje strach z toho, či budeš dosť dobrá, či sa mu to bude páčiť alebo tvoje komplexy z výzoru.

Ak sa potrebuješ trochu uvoľniť, potom by ti mohli padnúť vhod nasledujúce rady.

V mysli maj len jedno

Ak máš hlavu plnú problémov, toho, čo sa dialo počas dňa či iných úloh, ktoré ťa čakajú, len ťažko budeš v pohode, pretože ťa myseľ bude blokovať. Rovnako tak, ako keď budeš myslieť na to, čo by mohlo byť zle. Nie je to ľahké, ale ani nemožné, aby si z hlavy vypustila úplne všetko. Ty ovládaš svoju myseľ, a ak tomu uveríš, stane sa tak.

Len sa pozeraj na partnera a uvedom si, že na ničom nezáleží. Máš ho pred sebou, miluje ťa a toto je chvíľa, ktorá je pre vás intímna. Ak by sa mu niečo nepáčilo, nebol by tu s tebou. Mysli len na to, že si to chceš užiť.

 

Urob si tú správnu atmosféru

Okolie hrá veľkú úlohu v tom, ako sa cítime. Ak sa potrebuješ trošku navnadiť, použi staré dobré tipy, akými sú stlmenie svetla, pustenie dobrej hudby, ktorá bude v pozadí jemne znieť, ale pokojne si dovoľ aj romantiku v podobe sviečok. Čím príjemnejšie budeš mať prostredie, tým pokojnejšie bude na teba pôsobiť.

Pohár vínka ťa nezabije

Ak ti nič z toho veľmi nepomohlo, je tu ešte táto rada, ktorá hodí tvoje telo i hlavu do pohody. Pohár dobrého vína ti v tomto prípade padne vhod. Nehovoríme, aby si riešila veci alkoholom alebo sa, nebodaj, opíjala, ale pri prvých pokusoch to môže byť pre teba niečo, čo ťa zbaví hanblivosti. Ver, že neskôr už takúto pomôcku nebudeš potrebovať. V každom prípade pi s rozumom.

Napozeraj si to od „profesionálov“

Keď ťa trápi viac to, aké pohyby máš robiť alebo čo vlastne máš vôbec robiť, aby sa mu to páčilo a necítila sa ako robot, jednoducho si to napozeraj. Nemusíš sa cítiť trápne preto, že si si pozrela nejaké videá pre dospelých, je to úplne normálne. Len si nevyber nejakú sekciu, ktorej by si sa zľakla. Klasika chlap – žena a milovanie v posteli bude stačiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating