Zdravý životný štýl, cvičenie a starostlivosť o seba po fyzickej a psychickej stránke je momentálne obrovským trendom. V tomto prípade to ale nie je trend, ktorý berieme negatívne, práve naopak. Veď čo môže byť lepšie, ako dbať na svoje zdravie a kondičku?

Možno si aj ty často hovoríš, že by si chcela začať kráčať po rovnakej ceste ako mnohé fit ženy, ktoré obdivuješ, napríklad na sociálnych sieťach. Ak si sa pevne rozhodla cvičiť a zdravo sa stravovať, gratulujeme, prvý krok máš za sebou. Ale čo ďalej?

Pevná vôľa a odhodlanie sú základným bodom, od ktorého sa musíš odraziť. Aby si však naozaj zotrvala, potrebuješ si usporiadať aj iné veci, napríklad, aký máš cieľ. Chceš schudnúť, vylepšiť kondičku alebo posilňovať? Podľa toho si priprav aj svoj denný rozvrh – kedy budeš trénovať, a akým druhom cvikov sa chceš venovať?

Skvelé tipy na začiatok tvojej cesty od Chloe Ting

Začiatočníčky si myslia, že prídu do fitka, spravia to, čo im niekto poradí a pôjdu domov. Poradiť sa s odborníkmi, to áno, ide o skvelú možnosť naučiť sa robiť jednotlivé cviky správne. Avšak, ak ti je také behanie odporné, vymeň ho za iné kardio. Cvičenie nesmieš brať ako mučenie.

Bez vyváženej stravy ti to ale neprinesie výsledky, aké by si možno očakávala. Preto sa musíš zamerať aj na túto (veľmi podstatnú) časť. Neobmedzuj sa, len si sprav zdravé návyky.

Ďalšie tipy, ktoré by si si mala zapísať za uši

Aj toto video si si mala pozrieť. Sú v ňom zhrnuté najväčšie chyby a mýty, ktorým by si sa mala vyhnúť a pochopiť prečo hneď od začiatku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.