Chudnutie je to najhoršie slovo na svete.  Ba čo slovo, celý proces je viac ako nepríjemný. Aspoň pre mňa. Diéta, hlad, nervozita, zlyhanie. To sú asociácie, ktoré sa mi vybavia hneď, ako ho počujem.

Na začiatku je vždy obrovské nadšenie, ryžové chlebíky, šaláty, samé kuracie, diétne syry, jogurty, k tomu behanie, lebo je to v móde, prípadne posilka (kde aj tak strávime väčšinu času v kardio zóne). Lebo veď musíme stratiť všetok tuk.  A toto je tá chyba, milé dámy. Týmto prístupom si znechucujeme celý fitness svet a zdravý životný štýl (ktorý vlastne ani týmto prístupom nemáme) a vo veľa prípadoch aj tak nechudneme. Ba čo viac, divíme sa, prečo priberáme.

fit-girl-problems-feat MillennialLifestyles.com

Mať svaly a ukázať ich je to, čo je teraz nie len trendy. Ale nie len to, je to funkčné, zdravšie ako len chudnúť a proces budovania svalov je určite viac zábavný.

Zadok hodný instagramu vypracuješ posilňovaním a nie behaním a nejedením.

Úplným základom budovania svalov sú iba tieto dve jednoduché veci.

Najedz sa konečne

Toto nie je čas fastfoodov, ale ani čas šalátikov. Rovnako tak to nie je čas, keď sa budeš úplne vyhýbať tukom a sacharidom. Ovocie, zelenina, áno, ale nie ako samostatné hlavné jedlo, ako príloha. Inak budeš len hladná. Proteíny, pomaly stráviteľné sacharidy (zemiaky, pokojne aj ryža, ovsené vločky, strukoviny), zdravé tuky (ryby, avokádo, olivový/repkový olej). Toto by mal byt základ jedálnička. Neboj sa, prosím, najesť. Pre konzumné použitie budovania svalov by hlad nemal mať žiadne miesto.

Cvič všetky časti tela a so záťažou

Keď počujem „chcem schudnúť  len z brucha,“ tak sa mi nožík vo vačku otvára. Pre lásku božiu. Schudnúť len z brucha sa nedá! Chudneš odvšadiaľ. A čím viac sa trápiš diétami, tým viac sa ti budú „odparovať“ aj prsia. Satan diéta. A ani krucifix pri posteli  ti nepomôže. Práve budovaním svalov a správnym stravovaním môžeš túto skazu aspoň trošku eliminovať.

A zameraj sa na všetky časti tela.  A zdvíhaj váhy. A poďme… A tie  kilové jednoručky hneď odlož. Cvičením s váhami budeš mať po čase krásne vyformované celé telo. Budeš naberať svaly, pekné, ženské svaly. Mužských sa nemusíš báť, keby to bolo tak jednoduché, doplnky výživy by predsa nemuseli byť ani na trhu. Svaly spaľujú viac energie, takže v končenom dôsledku budeš chudnúť. Chudnúť a formovať telo. A to je to, o čo ti v konečnom dôsledku aj šlo.

Take home message

Ak vydržíš celý deň nepapať, neuvidíš zlaté prasiatko. To nás naučila už aj Vianočná Kofola.

Držaním diét a prehnaným kardiom sa môžeš veľmi popáliť. Výsledok bude buď žiadny alebo budeš sklamaná. Budeš síce chudšia, ale neforemná.

A pamätaj. Pekné, pevné telo sa buduje dôslednosťou.

Začni budovať svalovú hmotu už dnes. Objednaj si fitness vybavenie a uplatni si naň zľavový kupón od InsportLine.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness