Často unavená
Freepik/Yanalya

Chce sa ti každé ráno vyskočiť z postele? Myslím si, že nie. Každý deň však musíš byť produktívna, aby si nezlenivela. Ak nebudeš produktívna a motivovaná robiť stále nové veci, môže tvoj život spadnúť do stereotypu. Týchto 10 vecí ti pomôže namotivovať sa.

1. Vstávaj skoro a neodkladaj budík – odkladanie budíka je to najhoršie, čo môžeš pre svoje telo urobiť. Nauč sa ho neodkladať a prebrať sa už na prvé zvonenie. Možno ti to príde zbytočné, no budeš menej unavená, než keby si ho odkladala.

2. Počúvaj upokojujúcu hudbu – po zobudení si zapni playlist s pesničkami, ktoré ťa upokojujú. Vďaka nim sa preberieš do pozitívneho rána a nič ťa nerozhodí.

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

3. Každé ráno si zacvič – aj keby to mala byť len krátka rozcvička, pomôže ti to. Cvičenie a pohyb nepodceňuj, pretože od nich najviac záleží, či budeš mať dostatok motivácie na sebe pracovať aj v iných sférach.

4. Sprchuj sa studenou vodou – otužovanie prináša telu veľa benefitov, ktoré by si si nemala nechať ujsť.

5. Jedz chutné, no zároveň zdravé jedlo – keď budeš vidieť, čo robí zdravé jedlo s tvojím telom, motivuje ťa to k tomu, aby si sa o svoje telo viac starala. Výsledky sa ti budú určite páčiť.

6. Pri raňajkách maj ticho a sústreď sa na jedenie – ak budeš počas jedenia vyrušovaná, nebudeš mať prehľad o tom, koľko čoho zješ a môže sa stať, že budeš prejedená. S plným bruchom sa ti určite nebude chcieť robiť produktívne veci.

7. Nauč sa vymenovať minimálne tri veci, pre ktoré si seba vážiš – najdôležitejší prvok motivácie. Na to, aby si nestrácala chuť na sebe pracovať, si musíš uvedomovať, čo všetko si už dokázala. 

zdroj: Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

8. Maj oblečenie nachystané už večer –  aby si sa ráno nestresovala a neuberala z času, oblečenie si nachystaj už večer. Nebudeš vymýšľať komplikované outfity a všetko stihneš.

9. Pri vôňach si zvoľ takú, ktorá ti pripomína leto – žena musí vždy pekne voňať. Aby si mala zo seba dobrý pocit, snaž sa vyberať vône, ktoré sú ti sympatické a voňajú po kvetinách.

10. Pred odchodom z domu si vždy povedz, čo všetko zvládneš – utvrdíš sa v tom, že si silná žena, ktorá cez deň stíha veľa vecí.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife