Žena si dáva rýchle raňajky v posteli
Unsplash/Toa Heftiba

Zvykneš ráno raňajkovať? Ak nie, je to veľká chyba, pretože ide o dôležité jedlo dňa. Väčšina z nás sa vyhovára na nedostatok času, no čo keby sme ti ukázali rýchle raňajky, ktoré nemusíš zjesť ani doma, ale v prípade potreby si ich môžeš zobrať so sebou? A čo je ešte lepšie, pripravíš si ich ešte večer, takže po prebudení ti ich príprava nezaberie ani minútu.

Okrem toho sú takéto raňajky ideálne na leto, pretože ťa nielen dobre zasýtia, ale aj trochu schladia, keďže si ich ráno vytiahneš z chladničky.

Ide o zjednodušenú verziu ovsenej kaše, ktorú nemusíš ani variť. Z angličtiny je známa pod pojmom „Overnight Oats“. Dôvod je ten, že takúto kašu si zamiešaš večer, necháš v noci v chladničke a ráno vytiahneš hotový chutný pokrm.

Rýchle raňajky v podobe Overnight Oats

Príprava je naozaj veľmi jednoduchá a takéto raňajky sú dokonca zdravé. Stačí použiť ovsené vločky, mlieko alebo jogurt, semienka, oriešky či ovocie podľa chuti. Môžeš použiť aj med alebo iné sladidlo, proteín alebo čokoľvek, na čo máš chuť.

Chutnú kašu získaš aj vtedy, keď zmiešaš pol hrnčeka ovsených vločiek, jeden hrnček mlieka (rastlinné alebo živočíšne), 1 lyžicu chia semienok, 1 lyžicu vanilkového pudingu, javorový sirup a ovocie podľa preferencií.

Ovocie môžeš vmiešať dovnútra alebo nechať bokom. Vlož na noc do chladničky a ráno môžeš rovno zjesť, prípadne si vziať do práce.

Viac inšpirácie na rýchle raňajky nájdeš aj na YouTube

Základ je však vždy ten istý – ovsené vločky a mlieko, prípadne jogurt. Zvyšné suroviny si už môžeš obmieňať podľa toho, na čo máš zrovna chuť. Kašu si môžeš rovno pripraviť do nádoby vhodnej na prenášanie. Ak takú nemáš, poslúži ti aj zaváraninový pohár.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife