Každá z nás ma svoje sny, ciele, plány. Chceme precestovať svet, písať, maľovať, tancovať, spievať, fotiť, tvoriť. Máme toľko ambícií a sme odhodlané odvážne nasledovať svoje sny. Až kým sa nedostavia ťažkosti a prekážky. A my máme pocit, že naše úsilie a tvrdá práca nikam nevedie. Iba márniš svoj čas! vykričíme svojmu odrazu v zrkadle.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

pexels.com

Nie raz sa mi stalo, že som v slzách klesla na zem, nariekajúc nad svojou „neschopnosťou“. Pocit, že nie som dosť dobrá na to, čo robím, ma zožieral zvnútra.

Predstavovala som si ostatných ľudí, ktorí sa venujú rovnakej činnosti ako ja. Videla som výsledky ich práce a svoje chabé pokusy. Bolo mi zo seba smiešne a cítila som sa trápne. A vtedy sa dostavil ten moment – chcela som to vzdať. Vykašľať sa na všetko, zlikvidovať všetky dôkazy o svojich pokusoch, prestať míňať energiu a čas.

pexels.com

Ale tentokrát to bolo iné ako predtým, keď sa dostavili ťažkosti. Dostala som sa už predsa tak ďaleko! Nemôžem predsa roztrhať mapu svojich životných tratí vo svojich rukách, ako keby ani nikdy neboli existovali. Možno som zablúdila a neviem, kadiaľ sa vybrať. No stačí sa mi vrátiť o pár krokov naspäť. Zhlboka sa nadýchnuť. A tentokrát už skúsenejšia a múdrejšia sa vydať iným, prospešnejším smerom.

Uvedomila som si, že častokrát, keď sa dostavia ťažké chvíle, máme tendenciu konať prchko, neuvážene, v návale prvotných emócií. Čo občas môže viesť k nepremyslenému konaniu.

Naučila som sa, že čo sa týka mojich ambícií a plánov, vždy sa na ne musím dívať racionálne, s chladnou hlavou a čisto. Všetko, do čoho sa pustím, musím brať profesionálne vážne. Už to viac nie je hra na detskom ihrisku, z ktorého môžme hocikedy utiecť, ak pokazíme hojdačku alebo čosi zlomíme. Odhodlala som sa predsa na niečo a nezastanem, kým svoje plány neuskutočním.

pexels.com

Preto, ak sa nabudúce budete cítiť bezmocne a zúfalo, nezatvárajte pred sebou dvere úplne. Nadýchnite sa, premyslite si, či to ako sa k veciam staviate, je najlepšia voľba. Či by sa to nedalo aj inak, lepšie a nájdite novú alternatívu. Alebo si dajte od všetkého pauzu, aby pominula frustrácia a potom sa pustite do danej činnosti znova, s druhým dychom. Ale nikdy, nikdy to nevzdávajte! Obdarujte sa ešte jedným pokusom a potom ďalším a ďalším, ak bude potrebné, až kým sa nedostavíte do cieľa.