Niekedy len potrebujeme pripomenúť, že sme potrební a milovaní. Niekedy potrebujeme počuť, že naša prítomnosť v živote druhých je potrebná. Niekedy len skrátka chceš vedieť, že si pre niekoho mimoriadna a pre tento svet dôležitá.

Každý potrebuje počuť, že je hodný snahy, že je milovaný a obdivovaný. Nesmieme sa báť, keď nás niekto pochváli alebo to vyvracať. No tiež sa nemôžeme báť toho, že by sme sa sami pochválili a pochopili, že sme naozaj šikovní.

Čím skôr si začneš vážiť seba, tým lepšie. 

Buď úprimná k sebe a pochop, že si pre tento svet dôležitá a že sú ľudia, ktorí si ťa vážia a nevedia si predstaviť svoj život bez teba. Začni sa mať konečne rada. Skús si spísať zoznam vecí, ktoré ťa robia šťastnou a na ktoré si pyšná. Spýtaj sa samej seba, prečo sa máš rada a taktiež sa spýtaj, prečo nie.

zdroj: Photo by DESIGNECOLOGIST on Unsplash.com

Začni sa milovať a zrazu zistíš, že tvoj život sa tým úplne zmenil. Dbaj na sebalásku a na svoje duševné zdravie, pretože si to ty na konci dňa s kým si. Tvoj život je o vzťahu predovšetkým k samej sebe. Ak si budeš neustále nadávať a hovoriť, že na niečo nemáš a nie si vôbec potrebná, dávaš sebe nulovú hodnotu a ver, že tak ťa začnú vidieť aj iní ľudia.

Si len taká, akú hodnotu si dáš. Nie druhí ľudia. Ty.

Občas potrebujeme počuť, že sme potrební. Že to, čo robíme, má zmysel. Že sme milovaní, že sme chcení, že niekomu chýbame, že niekto potrebuje našu pomoc, že niekoho teší náš úsmev a chvíle s nami. Niekedy máme pocit bezmocnosti a podradnosti či úplnej bezvýznamnosti, no nie je tomu tak. Stojíš len toľko, koľko stoja aj ľudia, s ktorými sa stretávaš. Dbaj na to, aby si mala okolo seba správnych ľudí a ver mi, že svoju hodnotu nájdeš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.