Instagram/simonacomedy

V sobotu si si mohla na televíznych obrazovkách pozrieť finále prestížnej súťaže krásy Miss Slovensko. Išlo už o 26. ročník a do finálovej dvanástky sa opäť raz dostali pekné a sympatické dievčatá. Tie však musia spĺňať určité kritériá, aby sa tam vôbec prebojovali. 

Vek 18 až 25 rokov, určitá výška a ideálne miery 90-60-90. Takto podľa tvorcov súťaže krásy má vyzerať dokonalá žena. Realita však býva často trochu iná a na to poukázala aj stand-up komička Simona Salátová. Na svojom Instagrame sa poriadne rozčúlila a celej súťaži dobre naložila.

„Nerozumiem tomu, že na Slovensku nevieme spraviť aspoň maličký krok smerom dopredu. Posunúť sa od stereotypizovania krásy na jediný druh a keby ste sa pýtali aký, tak vám ho v primetime naservíruje jedna z najsledovanejších televízií. Pozerajte na mňa ako na kravu, ale vidieť toto nepomôže žiadnej žene alebo dievčaťu,“ rozhorčila sa Simona vo svojom príbehu.

Pri záberoch na dievčatá v plavkách napísala, že depresia je na svete. „Máme málo prípadov porúch príjmu potravy u doslova detí? Prečo tam nemôže byť ukázaná aj normálna veľkosť ženy? Prečo nevieme prijať skutočnosť a diverzitu? Nikto kto tam sedí, sa tomu nečuduje? Dievčatá sú krásne a šikovné. Ale to sú aj ženy, ktoré nemajú veľkosť S, tak prosím nevnucujme predstavu, že len a len toto je skutočná krása,“ dodala komička.

zdroj: Instagram/simonacomedy

Svojich sledovateľov sa opýtala, či sa vo svojom tele cítia dobre počas sledovania takejto relácie. Za krátky čas až 69 % ľudí odpovedalo, že nie. V inboxe sa jej začali kopiť správy od fanúšičiek, ktoré majú na súťaž krásy rovnaký názor a myslia si, že by sa mala robiť väčšia osveta, ktorá by zvýraznila krásu reálnych žien.

zdroj: Instagram/simonacomedy
zdroj: Instagram/simonacomedy

Stand-up komička pritom sama čelila posmeškom a kritike na svoju postavu. Určite si pamätáš kauzu s raperom Rytmusom, ktorý upravil jej fotografiu a ešte jej pridal niekoľko kíl naviac. „Som úprimne nahnevaná. Niektorí viete, že celé leto makám na podcaste o bodyshamingu a počula som rôzne príbehy.

A potom si pozriem túto grandióznu show a len s malou dušičkou môžem dúfať, že ju raz osveta v tejto oblasti predbehne,“ uzavrela Simona.

Čo si o tom myslíš ty? Súhlasíš so Simonou alebo je podľa teba v poriadku, že sa ukazuje len takýto jednotný ideál krásy?

zdroj: Instagram/simonacomedy

Zdroj: Instagram/simonacomedy

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News