Mať pri sebe kamarátky je dôležité pre každú ženu. Môžeš s nimi kecať do rána, zabávať sa, riešiť problémy, pomáhať si, … ale sú tu aj také, ktoré sa ti do života dostali, no v skutočnosti ti viac berú ako dávajú. Pozor by si si mala dať na tieto 3 typy!

Tá, ktorá sa stále sťažuje

Keď prevráti očami, už dobre vieš, že nasleduje pár sťažností – na jej prácu, muža, politiku, situáciu vo svete, predavača v obchode, zle urobené nechty, … z každej témy dokáže spraviť monológ, v ktorom sa rozčuľuje, nadáva a „iba vyjadruje svoj názor“, ktorý je podľa nej, samozrejme, ten najlepší.

Väčšina vašich rozhovorov sa nesie v podobnom negatívnom duchu a ty čoraz častejšie myslíš na to, že sa ti to už počúvať nechce. Takáto kamoška z teba vysaje všetkú energiu a zmení tvoj pohľad na svet na rovnako čiernobiely, aký má ona.

Tá, ktorá je zameraná na seba

Svoje sociálne siete má plné svojich selfie a rada sa predvádza. Keď sa stretnete, váš rozhovor je len o tom, ako sa jej darí a každú tému dokáže obrátiť na svoju osobu. Pretože ona všetko vie, všade bola a všetko zažila.

Tento typ kamošky je čisto sebecký – ju iní ľudia v skutočnosti nezaujímajú, iba si rada navyšuje vlastné ego. Nemôžeš čakať, že ťa niekedy úprimne vypočuje, že ti poradí alebo podá pomocnú ruku. V takom prípade ti ju v živote netreba.

Tá, ktorá ťa ťahá dole

Ty si šťastná vo vzťahu, no ona ťa neustále ťahá na diskotéky, kde balí chlapov. Je to tá, ktorá má večne bláznivé nápady, z ktorých nevznikajú úžasné a vtipné historky, ale skôr samé problémy. Neuvedomuje si, že je nezodpovedná a chce, aby si robila veci, ktoré sú ti proti srsti s ňou.

Z tohto typu kamošky nebude nikdy nič dobré, až kým si sama nedá svoj život dokopy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.