Photo by Houcine Ncib on Unsplash.com

Napíšem ti to teda ja, súhlasíš? Dobré ráno, kráska.

Viem, možno si zobudená už dlhšie alebo to možno čítaš večer, ale na túto správu nikdy nie je neskoro. Viem, že nie si v poriadku. Viem, že ti niekto chýba. Niekto, kto by ti ráno po zobudení hladil vlasy, dokým by si sa neprebudila úplne. Niekto, kto by ťa upokojil, ak by si mala zlý deň. Niekto, kto by ti „dobré ráno“ povedal a nie napísal.

Niečo tak malé a krátke ako „dobré ráno“ dokáže divy. Láskavé gesto, vďaka ktorému máme krajší deň.

 

Správy nie sú len poslané slová, sú niečo viac. Sú to znaky, že na svete je niekto, komu na tebe záleží. Sú to pripomienky, že na teba niekto myslí.

zdroj: Photo by Christiana Rivers on Unsplash.com

Zaslúžiš si, aby si si správu „dobré ráno“ prečítala každé ráno. Nie kvôli tomu, že je to romantické alebo kvôli tomu, že by to tvoj priateľ mal robiť. Ale kvôli tomu, aby to „dobré ráno“ bolo naozaj dobré. Aby si sa hneď po zobudení usmievala a tešila sa na deň, ktorý máš pred sebou. Nezáleží na tom, či to bude správa od priateľa, kamarátky, sestry alebo rodiča.

V dnešnej uponáhľanej dobe sa zabúdame tešiť práve z týchto maličkostí. Z toho, keď nám niekto pošle správu, keď nám niekto nechá len tak odkaz na stole, keď si na nás niekto spomenie kvetom, keď za nás niekto niečo urobí, lebo sme toho mali veľa. Zabudli sme, že aj popri práci treba vypnúť. Zabudli sme, že rovnako ako peniaze, je dôležitý oddych a občas vypnutá myseľ.

Takže, ak si dnes nedostala peknú správu, tu je. Nezabudni na to, že aj ty si zaslúžiš všetky maličkosti, ktoré svet okolo teba ponúka. Nezáleží na tom, či si vo vzťahu alebo si sama – záleží len na tom, aby si vedela svoju hodnotu. A to, že za to stojíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife