elitedaily.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Drahé 21. storočie,

milujem ťa, ale zároveň ťa nenávidím. Toľko si mi prinieslo. Technológie, objavy, výskumy. Možnosti ako skvalitniť môj ,,úbohý život,,. Môžem cestovať kam chcem, môžem sa spojiť s priateľmi u protinožcov. Prinášaš mi každý deň možnosť vedieť všetko o všetkom a o každom. Môžem sa stať každý deň múdrejšou, krajšou, milšou, príťažlivejšou, dokonalejšou.

Rady, typy, návody, body, príznaky, znamenia.

Je vôbec možné, že je všade okolo teba také kvantum informácii? Je to neskutočné. Zamyslela si sa niekedy nad tým? Nie. Ani ja nie. Berieš to ako súčasť života. Chceš niečo súrne zistiť? Jeden, dva, tri kliky a máš to. Všetko. V každej oblasti aká ťa len napadne. Dokážeš zistiť čokoľvek. Ale ja budem trošku konkrétnejšia. Chcem hovoriť o tom ako nás naša krásna doba, mení na roboty.

800x400-woman-handles-being-stressed-out foto: elitedaily.com

Vlastne nie. Roboty nie. Skôr Barbie. Spomeň si, keď si bola malým dievčatkom. Behala si s kamarátmi po ulici a nepremýšľala si, či máš vhodné oblečenie, účes, chôdzu, postoj, držanie tela, výraz..

Ale dnes? Dnes je všetko inak. Pchee. Každý predsa vie, ako vyzerá dokonalosť. Dokonalá výška, váha, miery. Mierne vyšportovaná postava, vlasy prírodnej farby, po pás. Dokonalá pleť. Vystupovanie bez akejkoľvek chybičky. Skrátka dokonalosť sama. A ak náhodou nespadáš do dokonalej podoby dnešnej dokonalej ženy, stačí tak málo. Zapni internet. Všade nájdeš články o tom ako schudnúť, ako mať vyšportované brucho, pevný zadok. Ako sa správne vyjadrovať v spoločnosti. Čo dokonale ženy nerobia. Aké koníčky sú pre ,,teba,, vhodné. Proste nájdeš presný návod na všetko. Návod ako toto všetko získaš, ale bohužiaľ nikde nepíšu, že tým stratíš to najcennejšie. Samú seba.

woman-looks-in-mirror foto: elitedaily.com

Prečo sa nás dnešný svet snaží transformovať do tejto akejsi dokonalej podoby? Prečo sa z nás snaží urobiť ovce, ktoré vyzerajú rovnako ,,dokonale,, správajú sa rovnako ,,dokonale,, a žijú ,,dokonalý,, život? Prečo krása jedinca nieje žiadaná a hľadaná a oslavovaná ako tá ,,dokonalá,,? Kam sa podelo to, že sme každý originálny, jedinečný? Prečo dievča s ryšavými vlasmi a okuliarmi, nie je také zaujímave, ako jej hnedovlasá, štíhla kamarátka? Je to choré.

Vieš, ja netvrdím, aby si prestala čítať, aby si sa prestala zaujímať. Ale prosím ťa. Vyber si to, čo je pre teba prínosom. To, čo ťa posunie ďalej, a nie to čo z teba spraví súčasť davu. Netvrdím, že je zlé byť súčasťou davu, ale buď tou, ktorá bude súčasťou davu, ktorý vystúpil z davu.

800x400-woman-hill-arms-outstretched foto: elitedaily.com

Buď sama sebou, buď originálna a jedinečná, pretože to si ty. Taká si. Nenechaj si nahovoriť, že by si mala byť štíhlejšia, ak si spokojná sama so sebou, to stačí. Nedaj sa zlákať na zaručené rady, ani typy, akou byť. Pamätaj si, že je to tvoj život, taká si sa narodila, taká máš byť. Nedaj si zobrať to najcennejšie, samú seba. Pretože všetko môžeš stratiť, krásu, bohatstvo, úspech, priateľov…ale samú seba..Nikdy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating