Človeka omrzí žiť stereotypom a preto sa snaží nájsť východisko, ako sa dostať z kolobehu života a spraviť niečo nové a lepšie pre seba. Veď preto každý vymýšľa hlúposti nie? Chcem tým naznačiť, že je hlúposť skúšať nové veci? Rozhodne nie! Uvažovala som nad rôznymi vecami a mojou otázkou je: Mení sa človek so svojimi rozhodnutiami? Snažila som sa pozorovať veci okolo seba a zistila som, že čo sú nové vlasy? Nové oblečenie? Sú to len kúsky zovňajšku, ktoré nezmenia vnútro človeka.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: unsplash.com
Zmeníš si hocičo na svojom tele a možno máš pocit, že sa mení tvoj charakter, ale len si začínaš uvedomovať, že chceš byť niekým iným alebo nie iným, ale chceš sa správať inak. Možno sa ti otvoria oči a začneš sa správať inak, ale bude to len v tvojej hlave, pretože sa chceš cítiť odlišná. Nikdy nesmieš zabudnúť byť samou sebou, hoci nebudeš niekedy považovať svoje správanie za správne, no nakoniec to nedopadne najlepšie. Vždy mysli na to, že nejak bolo, nejak bude, ži s úsmevom a zahoď stereotyp. Neboj sa byť odlišná.
Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: unsplash.com
Čo ti dajú zmeny v tvojom živote? Na tomto svete si len krátko, no musíš sa snažiť  plne si uvedomovať, za čo si zodpovedná a čo chceš. Zmenou sa snažíš uniknúť od všetkých následníkov jedného štýlu, pretože nechceš byť rovnaká ako ostatní. Nepotrebuješ zo seba spraviť niečo, čo tu ešte nebolo, ale stačí ti spraviť niečo, s čím budeš spokojná a spraví to tak z teba lepšieho človeka. Nikdy nemôžeš vyhovieť všetkým a páčiť sa všetkým, ale vždy musíš vyhovieť sebe. Zmeny sú život, zmena si ty sama, ale najskôr musíš milovať samú seba, aby si dosiahla spokojnosť. Za všetkým novým sa totižto vždy skrýva tvoje krehké JA, ktoré nesmieš dovoliť, aby ti niekto ukradol.

Mojim názorom je, že pokiaľ sa chceš cítiť lepšie, dopraj si zmenu, zmeň si vlasy, pretrieď si šatník, začni počúvať inú hudbu, začni robiť veci, na ktoré si nikdy nemala odvahu, ale nezabudni na to, akým človekom chceš byť a čo ti k tomu naozaj dopomôže. Niekedy možno stačí len viac úsmevu na ľudí, ktorí si to podľa teba nezaslúžia a bude jasné, že tvoja zmena ti prináša ovocie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.