unsplash.com

Randenie s nesprávnym mužom nemusí byť vždy pohroma. Vybrali sme pre teba sedem lekcií, ktoré si sa po nevydarenom vzťahu mohla naučiť.

Oceníš čas sama so sebou. Pochopíš, že si so sebou ako s jedinou osobou celý život, preto je dôležité využiť svoj čas so sebou najlepšie ako vieš. Nájdi si novú záľubu, využi svoj potenciál, rozvíjaj sa v tom, čo máš rada. Nestrácaj čas trápením, snaž sa rásť na duchu.

Oceníš čas s druhými. V zlých časoch oceníš dobrých priateľov a pochopíš, kto pri tebe skutočne stojí a kto nemá problém rozprávať sa s tebou aj o tretej ráno. Toto je presne to obdobie, v ktorom pochopíš hodnotu priateľstva.

Budeš si vážiť svoju hodnotu. Pri nesprávnom mužovi pochopíš to, že je na čase vážiť si samu seba a nie sa len neustále ponižovať a zhadzovať. Uvedomíš si, že máš na viac a že nenecháš so sebou zametať.

zdroj: pexels.com

Budeš vedieť, koho chceš do budúcna. Pri nesprávnom mužovi zistíš, s kým by si chcela žiť v budúcnosti a koho vlastne hľadáš. Už vieš reálne zhodnotiť vlastnosti druhého, ktoré ti nepasujú a práve naopak, ktoré ti vyhovujú.

Slová sú fajn, ale to nestačí. Už vieš, že slová vedia byť veľmi pekné, no to nestačí. Chápeš, že najdôležitejšie sú skutky, vďaka ktorým si pochopila, že sú ľudia, ktorí pre teba urobia všetko, a potom sú tu ľudia, ktorí len hovoria, že by pre teba urobili všetko.

Zistíš, čo vlastne chceš od vzťahu. Po zlom vzťahu prichádza uvedomenie. Už si pochopila, čo si nemala robiť a čo nemal robiť ten druhý. Uvedomila si si, čo si robila zle a čo už nechceš znovu zažiť. Už očakávaš niečo hlbšie, jednoduché, no pritom tak krásne. Tvoje priority sa zmenili a ty si dospela.

Už vieš, akým mužom sa máš vyhýbať. Prestaneš vyhľadávať typy mužov, ktorí ti predtým len priniesli smolu do života. Už vieš presne určiť, akého muža hľadáš a vieš si reálne zhodnotiť, že s iným by to bola len strata času.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating