unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ľudia si dnes plánujú dopredu takmer každú minútu svojho dňa. Snažíme sa byť dokonalými. Na nás ženy je vyvíjaný čoraz väčší tlak. Musíme byť skvelé dcéry, najlepšie sestry, dokonalé partnerky, vášnivé milenky či chápavé kamarátky. Okrem toho musíme zvládať prácu, domácnosť a ani náhodou nesmieme byť unavené. Snažíme sa byť  vo všetkom najlepšie a nezlyhať. Máme plán. Často dokonalý. Ale čo ak z neho náhodou vybočíme?

Ak aj ty patríš k tým, ktoré milujú diáre, poznámkové bloky, nástenky a iné spôsoby, ako si zapisovať, značiť a plánovať, možno už poznáš, aký je to pocit, ak Ti niečo nevyjde. Nešťastne prechádzaš riadok po riadku v diári a uvažuješ, čo si spravila nesprávne. Ak ide len o maličkosť, tak ťa to určite nevyvedie z rovnováhy. Čo však, ak ide o dôležitý bod tvojho plánu? Čo ak ide o niečo, na čom si zakladala svoju budúcnosť?

foto: pexels.com

V takýchto situáciách reaguješ najskôr asi trochu výbušne. A je to úplne normálne. Aj ja som taká. Možno začneš plakať, možno bude kričať, možno povieš také nadávky, aké si ani nevedela, že vôbec poznáš. U mňa sa to všetko spája dokopy. Akýkoľvek pokus niekoho z tvojich blízkych upokojiť ťa je na 90% neúspešný. Tak je to správne. Potrebuješ sa sama popasovať so svojimi emóciami. Nie vždy je to jednoduché. Často to závisí od toho, ako veľmi je tvoj plán naštrbený. Môže to trvať minúty, hodiny, ale aj dni či celé týždne. Neboj sa toho, že ti to bude trvať dlho. Každá sa s neúspechom vyrovnávame inak.

Pravdepodobne budeš mať okolo seba ľudí, ktorí sa ti pokúsia pomôcť zniesť ťažké chvíle čo najľahšie. Nie vždy však ich pomoc potrebuješ. Niektoré z nás sa so svojimi ťažkosťami vyrovnávajú najradšej samé a prítomnosť iných neznášajú najlepšie. Možno patríš k tým, ktoré potrebujú počuť zopár povzbudivých slov, aby ich nakopli a posunuli myslenie pozitívnejším smerom. Možno si naopak tou, ktorá sa najradšej zavrie sama v kúte a ignoruje otázky okolia. A možno si zlatou strednou cestou, ktorá sa zdôverí najbližšiemu človeku, s ktorým sa akosi ľahšie znášajú ťažké dni.

foto: pixabay.com

Nech je to akokoľvek, práve vtedy, ak nejde všetko podľa plánu, spoznáš svoju silu. Keď sa ti darí a tvoje dni sú jednoduché, nie je ťažké usmievať sa a byť šťastná, silná a vyrovnaná. Ozajstná sila sa však prejaví vtedy, keď sa dokážeš po každom páde postaviť a ísť ďalej. Bojovať a nevzdávať sa. Iste, potrebuješ chvíľu na to, aby si sa s neúspechom vyrovnala. To potrebuje každý z nás. Ak sa po čase postavíš, usmeješ, vytvoríš si nový plán, stanovíš nový cieľ a budeš bojovať za svoju budúcnosť, vtedy o sebe môžeš povedať, že si silnou ženou.

Tou, ktorú prekážky nepoložia.

Tou, ktorú prekážky posúvajú vpred.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife