Nezanevri na lásku, len kvôli pár idiotom, ktorý ti skrížili cestu v živote. Nezanevri na ňu, pretože láska je tá najlepšia vec v živote.  Pretože láska prináša do nášho života svetlo.

Aj keď si teraz sklamaná, smutná či na dne, spomeň si na to, aká si bola šťastná pri svojom ex. Priznaj si sama pred sebou a pred svojím srdcom, že si v tom čase bola naozaj šťastná, usmievavá a nič iné ťa netrápilo.

Už keď si spomenieš na tieto chvíle, uvedom si prosím, že ak stretneš toho pravého budeš dvoj či trojnásobne šťastnejšia. Aj keď teraz možno krútiš hlavou, bude to tak. Napriek sklamaniam vo vzťahoch, ktorými si si prešla, ver, že o pár týždňov alebo mesiacov sa už aj na teba usmeje šťastie. Nebudem klamať ak poviem, že každý si prešiel svojimi trápeniami, no záleží len a len na tebe ako sa k ním postavíš.

Môže sa z teba stať zaťatá a nevrlá osoba, môžeš byť ráznou feministkou, či dokonca osoba bez duše. Je na tebe ako si vyberieš. Chcem ti však povedať, že smútok a sebaľútosť ešte nikomu nikdy nepomohla. Je v poriadku ak si troška posmútiš, no nezabudni, že večné smútenie za tvojím ex ťa v živote ďalej neposunie. Nehovorím, že máš zabudnúť, hovorím, že sa máš odpútať od myšlienok naňho, vziať život do svojich rúk, prežívať sny a pritom všetkom nezanevrieť na lásku.

zdroj: pexels.com

Nezanevri na ňu, pretože je to to najlepšie, čo sa ti v živote stalo, stáva a stane. Všetky krásne okamihy, na ktoré si v tejto chvíli spomínaš sa ti stali práve vďaka nej. Láska lieči, láska pomáha, láska odpúšťa. Nepozeraj sa na ňu, ako na niečo čo ti v živote ublížilo. Možno si teraz povieš „…ale veď ja som ho tak veľmi ľúbila a predsa ma nechal.“ To je v poriadku, avšak skutočnou a úprimnou láskou si ľúbila len ty. Z jeho strany to teda rozhodne láska nebola.

Už iste dávno vieš, že lásku si žiadnym spôsobom nevynútiš. A ty si vlastne ani nechcela, len si dúfala a verila, že on ťa miluje rovnako. Sklamala si sa. To každý z nás. Ale neobviňuj z toho lásku. Za každým jedným sklamaním vo vzťahu, krízou a napokon rozchodom stojí len a len človek. Ten druhý, ktorý ťa nedokázal milovať tak veľmi a intenzívne ako ty jeho. Odpusť mu. Posuň svoj život ďalej. Nezanevri na lásku.

zdroj: pexels.com

Jedného dňa do tvojho sveta vstúpi v plnej paráde, no iba v prípade ak na ňu nezanevrieš. Buď jej prosím otvorená, neboj sa milovať. A hlavne nehádž flintu do žita so slovami, že ty už nikoho nechceš. Sama predsa dobre vieš, že je to čistý blud. Každý niekoho „chce“, potrebuje, túži milovať. Nezanevri na lásku, pretože ak budeš sedieť doma, zdeptaná, pripitá tými dvomi pohármi vína, je to akoby si ani nemala v pláne dať životu šancu, aby ti niekoho úžasného do života poslal. Uprav sa, usmej sa a vykroč prosím do nového dňa s otvorenou náručou pre nové veci, ľudí, pre nové priateľstvo. Popri tom všetkom však nezabudni byť najmä samou sebou, buď osobou úprimnou s dobrým srdcom a neboj sa milovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.