Photo by Lauren Richmond on Unsplash.com

Keď odídeš zo vzťahu, možno ťa mnohí ľudia nepochopia. Budú ti hovoriť, že si urobila chybu. Budú ťa poučovať o tom, že si vo vzťahu mala zostať, pretože už lásku nemusíš nájsť. No tí ľudia nevedia, čím si si prešla vo vzťahu ty. To nevie nikto, iba ty a tvoj priateľ.

Pravda je taká, že si urobila dobre, keď si odišla, ak si sa necítila milovaná.

Pravda je taká, že si urobila dobre, keď si odišla, ak ťa nerešpektoval a nemal k tebe úctu.

Ak si medzi vami začala cítiť prázdno, ktoré sa nedalo ničím zaplniť, nebola iná cesta. Ak to medzi vami nefungovalo už dlhšie, vieš, že to viedlo k rozchodu.

Vzťah nie je o tom, že sú spolu dvaja ľudia len vtedy, keď je to pekné. Vzťah je o tom, že tí dvaja ľudia sú spolu aj vtedy, keď je to škaredé a hádajú sa. Ak to jeden človek vo vzťahu nechápe, asi nie je pripravený. 

Keď odídeš zo vzťahu, v ktorom si bola niekoľko rokov, bolesť ťa zničí. Spomienok budeš mať veľa, prežili ste spolu kus života a už sa to nedá vrátiť späť. No čo by ťa zničilo viac – sebatrýznenie a neúcta. To, že by si v tom vzťahu ostala aj napriek tomu, že by ťa tvoj partner nerešpektoval a „utieral by si do teba nohy“. To, že by sa k tebe nechoval pekne, by ťa zničilo a ak by to zašlo ďalej, nemala by si kam utiecť.

Ak odídeš zo vzťahu, máš šancu utiecť a hľadať takú lásku, ktorá sa nestratí ani po rokoch. Ak odídeš zo vzťahu, ktorý bol zlý a toxický, máš šancu nájsť lásku, ktorá bude pravá a sladká ako čokoláda. Vybraná presne podľa tvojej chuti a rozplývajúca sa na jazyku.

Možno ju nájdeš za pár mesiacov alebo ju možno nájdeš v samej sebe. No potom už z toho vzťahu jednoznačne neodídeš, pretože si ho vybojuješ. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating