Skutočná láska

„A mimochodom … spoznala som jedného chalana …“ Takto vyzerá skutočná láska.

Keď som mojim babám povedala túto vetu, spozorneli. Najprv sa nechápavo a zároveň nadšene pozreli jedna na druhú a potom začali klasické vyzvedačky. Ostali prekvapené, pretože dlho tú vetu nepočuli. Vždy som sa motala v minulosti, takže už len tým si som si u nich šplhla.

Pravdepodobne nikdy nezabudnem na ten rozhovor, pretože sa tam vystriedali všetky možné pocity. Radosť, smiech, slzy a najmä strach. Strach, že sa sklameme a ukončíme akýkoľvek spoločný kontakt. A poviem ti, premôcť ho, bola jedna z najťažších vecí, ktoré som musela spraviť. Ale vďakabohu za to. Keby to nechám len na písaní, vrátila by som k minulosti a ťahalo by sa to tak dookola.

Chlap s ťažkým osudom
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Myslela som si, že viem, čo je skutočná láska

Taktiež som si myslela, že viem, aké to je byť milovaná a milovať. Verila som, že tie lásky pred tebou boli skutočné. V podstate som klamala samu seba, pretože som len chcela, aby boli skutočné.

Boli to ťažké lásky, plné falošných úsmevov, plaču, prebdených nocí a klamstiev. Tie horšie okamihy snáď tisícnásobne prekrývali tie svetlé. Ale ja som verila, že to je len obdobie a všetko bude tak, ako má. Bránila som sa akémukoľvek novému človeku či citu. Netúžila som zažívať tú bolesť znova. A tak som vždy vsadila na toho istého človeka, pre ktorého som nikdy nebola prvou voľbou, ale len možnosťou.

Naozaj netuším ako a prečo, ale pri tebe som už po pár dňoch vedela, že stojíš za akúkoľvek prípadnú bolesť.

Narcista
zdroj: Unsplash/Мария Волк

Išla som do toho bezhlavo a úplne sama sebou. So všetkými mojimi chybami, bez akýchkoľvek pretvárok. Od začiatku je to s tebou úplne prirodzené, krásne, čisté a úprimné a ja konečne viem, aké je to byť milovaná a čo skutočne znamená milovať. Ach, tak dlho som na teba čakala.

Zapadol si do môjho chaotického života perfektne a vytváraš v ňom dokonalý balans. Vďaka tebe viem o tech stuff viac, akoby som za iných okolností vedela. Učíš ma väčšej trpezlivosti a najmä nerobiť z komára somára. Veríš mi, podporuješ ma a nadšene počúvaš každé moje storky, hoci nie vždy im rozumieš. Si moja obrovská motivácia vo všetkom, čo robíš a práve vďaka tebe je zo mňa oveľa lepší človek. Je toho naozaj veľa, ale ja pomaly cez slzy nevidím na klávesnicu. Áno, aj tie moje sentimentálne chvíľky zvládaš perfektne.

Znamenia zverokruhu
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

Hovorí sa, že pokiaľ sa zamiluješ do človeka, ktorý číta a píše, bude to ťažké. Pretože jeho predstavy o láske sú náročné.

Ale tá skutočná láska, ktorú od teba dostávam, je omnoho intenzívnejšia a silnejšia v porovnaní s mojimi predstavami. Drahý môj, patrí ti obrovská vďaka za všetko, čo pre mňa a náš vzťah robíš. Nájsť ťa bolo sakra ťažké, ale stálo to za to. Ty totižto stojíš za všetko a ja nemôžem byť šťastnejšia. Spoznať ťa bola tá najlepšia vec, aká sa mi mohla stať, pretože si priniesol do môjho života neopísateľnú lásku, šťastie, pokoj, harmóniu a pokoru.

Drahý, si svetlo môjho života. Najlepší kamarát, dokonalý lover. Si absolútne všetko, čo som kedy chcela a potrebovala. Jednoducho – REAL LIFE MATCH!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating