Photo by Alan Retratos from Pexels

Strach, obava, fóbia. Slová, ktoré v mnohých ľuďoch vyvolávajú nepríjemné pocity. Strach – malý či veľký, majú v živote všetci. Je úplne prirodzená vec báť sa, no nechať sa ním ovládnuť a dovoliť, aby ti riadil život, to už nie.

Strach je v každom z nás. Strach z výšky, z novej práce, z vody, z rozchodu, strach spraviť v živote zmenu, … má milión podôb a každý ho vníma inak. Kým niekomu úplne spúta ruky a nedovolí mu žiť šťastne, iný sa s ním nebojí popasovať. Nech už má akúkoľvek tvár, postav sa pred neho a ukáž mu, že sa nebojíš mať život rada.

Koľkokrát si už chcela niečo spraviť, no potom ťa tvoja myseľ nepustila vpred? Koľkokrát si zažila ten blok, zastavenie srdca a zdrevenenie tela? Ak ťa tvoje obavy zastavujú častokrát a teba to už vnútorne ubíja, dobre vieš, že ti to iba kradne vzácny čas a energiu. Nehovoriac o desiatkach úžasných zážitkov, ktoré ti život ponúka. Vieš čo? Risk je občas zisk.

Máš pred sebou toľko možností, ktoré premrháš iba kvôli tomu, že si nie si istá? Kvôli otázke čo ak? Kvôli tomu, že to všetko je iba v tvojej hlave? Je to tvoja hlava a ak naozaj chceš, urovnáš si v nej všetko, stačí spraviť prvý krok. Nedovoľ, aby si zahodila svoje sny a túžby pre to, že máš obyčajný a prirodzený strach.

Strach má iba veľké oči. Čo najhoršie sa môže stať, ak vystúpiš zo svojej komfortnej zóny? Získaš skúsenosť? Zmeníš svoj život v obraz, ktorý si dúfala? Neboj sa povedať svoj názor, neboj sa zavolať toho chalana von, neboj sa zmeniť prácu, neboj sa skočiť bungee, … Ver si. A hlavne, nezabúdaj, že čo ťa nezabije, to ťa posilní.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife