Odmalička ju označovali za výnimočný talent. Rodáčka z Liptovského Mikuláša sa na lyže po prvý raz postavila, keď mala päť rokov. Keď sme ju stretli v Jasnej, chvíľu predtým ako sa chystala na svah so svojimi fanúšikmi, ktorí vyhrali súťaž jej sponzorského partnera. 

zdroj: TS RAUCH

Táto baba sa vo svojich 22 rokoch dokázala prepracovať do TOP 5 lyžiariek vo Svetovom poháre. Chceli sme vedieť ako to robí, čo ju dokázalo posunúť tam, kde aktuálne je a komu vďačí za podporou.

„Asi cieľavedomosť a disciplína. Viem, čo chcem a idem si za tým. Keď chcem vyhrávať musím tomu podriadiť celé svoje nastavenie. Pokiaľ na sebe pracuješ, tak výsledok sa dostaví, aj keď je jasné, že potrebuješ aj trochu šťastia. Je fajn, keď môžeš robiť niečo, čo ťa baví. Ja som už ako malá chcela stáť na lyžiach a naši ma v tom podporovali. Ráno ma vysadili pod kopcom a večer z neho stiahli. Šport mi dal veľa, hlavne skúsenosti. Dokážem zvládať stres. Jasné, že nie som žiadna superwoman mám aj svoje mínusy, napríklad tvrdohlavosť a niekedy náladovosť, ale snažím sa stým pracovať.“

„Lyžovanie – o tom to vždy bolo. K tomuto krásnemu športu ma viedli rodičia už od troch rokov. Oni objavili môj talent a od predžiackych kategórií som jasne dominovala v mnohých pretekoch na slovensku a v zahraničí. Vždy som tvrdo trénovala, lebo viem, že len vtedy sa dostavia dobré výsledky.

zdroj: TS RAUCH

Najväčšou oporou sú moji rodičia, ktorí vynaložili mnoho síl a finančných prostriedkov nato, aby som mohla dosahovať čo najlepšie výsledky. Môj otec ma vždy viedol k pokore a k úctivosti,“ dodala.

 

Článok vznikol v spolupráci s RAUCH

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.