Na verejnosť uniklo uznesenie z prípadu Zuzany Plačkovej. Fotografiu uznesenia zverejnil portál Topky. Portál Startitup uvádza, že okrem pervitínu sa malo obchodovať aj s inými drogami. Investigatívna redaktorka Kristína Kövešová na svojom Instagrame prezradila detaily o tom, aká výška trestu im hrozí.

Každý deň sa v prípade Zuzany Strausz Plačkovej, jej manžela Reného a ďalších obvinených osôb dozvedáme nové informácie. Po pondelkovom zásahu NAKA, kedy zadržali a odviezli 15 ľudí, už deň na to prišlo oficiálne potvrdenie zo strany polície, že všetci boli aj obvinení.

Smiech a dobrá nálada kráľovnú Instagramu pomaly prechádzajú. Na jej profile síce pribúdajú sledovatelia raketovou rýchlosťou, no Zuzana už spolupracuje aj s novinármi a ľuďom venovala odkaz, že všetko sa určite čoskoro vysvetlí. Ona sa cíti nevinná. Vyšetrovatelia majú na to zjavne trochu iný názor.

Na verejnosť unikla časť uznesenia o obvinení z prípadu, v ktorom vystupujú aj Zuzana s Reném. Fotografiu uznesenia zverejnil portál Topky. Portál Startitup uvádza, že okrem obchodovania s pervitínom sa v rámci zločineckej skupiny malo obchodovať aj s kokaínom. A túto distribúciu mali údajne na svedomí práve manželia Strauszovci.

Obaja mali drogu distribuovať nižšie postaveným dílerom a zároveň mali byť spojkou do vyššej spoločnosti, kde je drahšia droga kokaín vyhľadávanejšia. Polícia o tejto skupine vedela už dlhší čas, no dlhé mesiace intenzívne pracovali na príprave razie, ktorá bola naozaj úspešná.

Počas domových prehliadok sme zaistili viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili sme tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti,“ uviedla Polícia Slovenskej republiky vo svojom facebookovom príspevku o obvinení všetkých 15 ľudí.

Momentálne čakáme na to, či bude daný návrh na väzbu. Ako uviedla redaktorka TV Markíza Kristína Kövešová na svojom Instagrame, pri takýchto prípadoch je to bežné. V najbližších hodinách by sa malo rozhodnúť o tom, kto pôjde do väzby a kto nie. Pretože v niektorých prípadoch môžu byť obvinení stíhaní aj na slobode.

V prípade dokázania viny hrozí všetkým obvineným trest vo výške 15 až 20 rokov. Takáto sadzba sa používa pri zločinoch súvisiacich so zločineckou skupinou a drogovou trestnou činnosťou. Podľa Kristíny a informácií televízie sa v súvislosti s týmto prípadom hovorí aj o najvyššom paragrafe 20 až 25 rokov a doživotie. 

zdroj: Instagram/kristinakovesova

zdroj: Instagram/kristinakovesova

Zdroj: Startitup & Topky & Instagram/kristinakovesova & Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.