Niekedy je môj život jeden obrovský chaos, ktorý nemá konca. Trvá aj niekoľko dní a ja na jeho konci už ani neviem čia som.

No tieto dni ešte nie sú to najťažšie, čo ma posledné týždne sprevádza. Neviem, akým správnym slovom by som svoje pocity špecifikovala či nazvala. Priznávam, každý z nás má právo na „opustenie sa“, no to moje vyzerá inak. A hlavne, nie je to len pre banálne veci dnešného sveta.

Hnevajú ma ľudia, názory či princípy. S pointou a príčinou. 

Nie som si istá či to, čo cítim, by som charakterizovala ako úzkosť. No občas sa čudujem, ako to so sebou môžem vydržať. Aj keď, na druhú stranu nemôžem za všetko, čo sa okolo mňa udeje.

No hlavný dôvod toho, prečo ti o tom takto píšem je ten, že ak sa aj náhodou ocitneš v takejto situácií, mala by si vedieť niekoľko vecí.

Tou prvou by bolo, že je v poriadku sa naozaj necítiť vo svojom tele komfortne a prirodzene. Tie tmavé dni sa ťa môžu držať dlho, no môžu tak rýchlo odísť ako aj prišli. Závisí to od rôznych situácií, ktoré sa ovplyvniť nedajú.

Ja ti určite nebudem vyčítať to, že potrebuješ na pár dní zostať v posteli a  nevidieť sa so svojimi blízkymi. Každý má na to svoje dôvody, o ktorých možno nebude chcieť rozprávať.

No úzkosť či depresia nie sú slová, s ktorými by sa malo zahrávať, a preto som pri takýchto slovách až príliš opatrná. Poznám ľudí, ktorí bojovali s rôznymi pocitmi. Nie je to jednoduché a vo väčšine prípadov za ne sám človek ani nemôže. 

Nie je ľahké bojovať s akoukoľvek chorobou, no na tom celom by mala byť jedna vec tá najpodstatnejšia.

Aj napriek všetkému trápeniu či škaredým a upršaným dňom, by si mala mať vo svojej duši miesto, ktoré sa snaží bojovať už od samého začiatku. To miesto, ktoré ti radí aby si bojovala až  do posledného dychu, a aj keď to bude príliš silná výzva, mala by si ju prijať a bojovať proti pocitom, ktoré neoprávnene ovládli tvoju myseľ.

Možno nie som oprávnená na to, aby som ti dávala rady do života, no snažím sa pochopiť myšlienky ľudí, ktorí bojujú najviac ako sa len dá.

A nie je to ani rýchla, a žiaľ ani zábavná hra. Preto ťa prosím, premýšľaj nad tým, ako sa cítiš a rozprávaj sa s ľuďmi o svojich pocitoch.

Lebo to bude prvý krok k tomu, aby si sa odrazila do novej časti života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.